Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Yerli Arabanın Yollarda Olacağı Tarih

Yerli Araba
Yerli Araba

Son dakika: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı bir televizyon programında yerli arabaya ait yaptığı söylemede, yerli arabanın 2022 sonunda yollarda olacağını duyurdu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı bir televizyon programında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Varank, “Türkiye’nin Arabayı Projesi” hakkındaki son büyümeleri anlatarak Kovid-19 süreci sebebiyle birkaç haftalık oynamalar olabileceğini ancak çalışmaların tasarlandığı biçimde devam ettiğini bildirdi.

2020’NİN SONUNDA YOLLARDA OLACAK

Yakın zamanda fabrika esaslarının atılacağını, marka ve pazarlama ile alakalı tasarılamaların yapılacağını bilgisini veren Varank, Türkiye’nin Arabayı’nin 2022’nin sonunda yollarda olacağını dile getirdi.Varank, sanayi yapımına bakıldığında, haziranın ilk 2 haftasında Organize Sanayi Bölgesilerdeki elektrik tüketiminin, mayıs ayından yüzde 26 daha fazla olduğunu, derlenmenin de süratli biçimde sürdüğünü söyledi.

2020’NİN İLK 5 AYINDA 67 MİLYAR LİRALIK YATIRIM TEŞVİK DOKÜMANI TERTİP EDİLDİ

Türkiye’nin, son iki çeyrekte eforlu bir ivme tutacağına inandığını vurgulayan Varank, “Yılın ilk 5 ayında 67 milyar liralık yatırım teşvik dokümanı tertip etmişiz, bunlar yaşama geçerse 110 binin üzerinde yeni istihdam oluşmasını öngörüyoruz. Aynı yarıyılda 5 bin 500 yeni üreticinin, sanayi siciline kayıt olduğunu, Organize Sanayi Bölgesilerde 500 şirketin sıfırdan yapıma geçtiğini görüyoruz. Yatırım iştahının devam etmesi bize gelecek açısından ümit veriyor. Türkiye, salgın yarıyılında türbülansa girmedi, süratlice derlenme yarıyılına gidiyoruz. Ülkemiz, bu gayreti çok galibiyetli biçimde yürüttü” ifadelerini kullandı.