Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

WhatsApp’a web’de arama özelliği geldi

Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, iletilen mesajların Web’de aratılmasını sağlayan yeni bir özelliği uygulamaya dahil etti. Bu sayede gerçeklik hissesi bulunmayan yanlış bilgilerin yayılması engellenecek.

Kullanıcıların birçok sefer iletilen bildiriler hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlamak için geliştirilen Web’de arama özelliğiyle WhatsApp kümelerinden yayılan palavra yanlış bilgilerin önü kesilecek.

Palavra haberlerle uğraşta tesirli olması bekleniyor

Daha önce çok kere iletilen mesajların üzerine özel bir iletildi etiketi (çift ok simgesi) ekleyen iletileşme devi, artık de bu bildirilerin yanına büyüteç simgesi dahil etti. Böylece birçok sefer iletilen bildirilerin tek tıklamayla Web’de aratılmasının önü açıldı. 

Bu özellik, kullanıcıların ilgili bildirisi tarayıcıları üzerinden yüklemelerine imkan sağlıyor ve bu bildiri WhatsApp tarafından hiçbir vakit görülmüyor.

Web’de orta özelliği bugünden itibaren ABD, İngiltere, Brezilya, İrlanda, İspanya, İtalya ve Meksika’da Android, iOS ve WhatsApp Web için WhatsApp’ın en yeni sürümüyle birlikte kullanıma sunuldu. Web’de arama özelliğinin ilerleyen günlerde öteki ülkelerde de kullanıma açılması bekleniyor.