Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Vilayet Sıhhat Müdürü Koç’tan korkutan açıklama: Bu süratte giderse bir Kent Hastanesi daha yetmez

Vilayet Sıhhat Müdürü Mehmet Koç, bugün prestijiyle polikliniklerde hasta kabulüne  başlanan Konya Kent Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

Kent Hastanesinde yaptığı incelemelerinin akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mehmet Koç, kentte artan corona virüs hadise sayılarına ait değerlendirmelerde bulundu.

“YOĞUN BİR DEVIR YAŞIYORUZ”

Pandemiden ötürü hastanelerde ağır bir süreç yaşandığını aktaran Mehmet Koç, şunları söyledi:

*Konya olarak pandemide ağır bir süreç yaşıyoruz.  Bu nedenle de Konya Eğitim ve Araştırma Hastanemiz büsbütün pandemi hastanesi olarak hizmet devam edecek.

*Covid-19 dışı hastalarımızın tedavilerinin yapılması açısından Kent Hastanemiz büyük yük kaldıracak. Konya Covid ile ağır bir periyot yaşıyor fakat öbür acil durumlarda vatandaşlarımız hiçbir mağduriyet yaşamayacaktır. Yalnızca Covid dışı hastaların tedavi edildiği tek merkez Konya Kent Hastanesi olacaktır.

“BİR KENT HASTANESİ DAHA OLSA YETMEZ”

“Yatak ve yoğum bakım yoğunluğumuz var ancak ‘yer yok’ diye bir şey yok” diyen Koç, konuşmasını şöyle sürdürdü;

*Bayram prestijiyle  ekiplerimizle devamlı olarak irtibat halindeyim. Hiçbir hasta hiçbir hastanede mağdur oldu yatırılamadı, diye bir durum olmadı. Şu anda pandemiyi hoş bir halde yönetiyoruz lakin vatandaşlarımızdan ricamız; maske, toplumsal uzaklık ve paklığa dikkat edelim.

*Eğer bu süratte sarfiyat ise bir kent hastanesi daha olsa yetmez. Biz süreci âlâ yönetiyoruz lakin vatandaşlarımız dikkat etmezse yurt dışında gördüğümüz görünümleri inşallah yaşamayız.

*Şu anda yatak sıkıntımız, yoğum bakım sıkıntımız yok. Bu süreci çok uygun götürüyoruz. Kent Hastanemizi bu nedenle pak hastane olarak devam ettirmek istiyoruz. Vatandaşlarımız daha çok dikkat ederse diğer  hastanelerde en kısa müddette olağana dönecektir.

“BÜTÜN HASTALARIMIZ KONYA’DAN”

Vilayet dışından Konya’ya hasta getirildiği tarafındaki argümanlara da karşılık veren Mehmet Koç, “Kesinlikle öbür bir vilayetten otobüslerle özel araçlarla hasta transferi yok. Bu büsbütün toplumsal medyada sıhhat sistemimizi yahut sıhhat idarelerimizi zora sokmaya çalışanların uydurduğu bir kent efsanesi. Bütün hastalarımız maalesef Konya’dandır. Bunu da üzülerek belirtiyorum” diye konuştu.