Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

VGM ortaöğretim burs başvurusu yapma 2020 kaç para ödenecek?

Her yıl binlerce kişi tarafından araştırılan VGM bursları 2020 yılında ne süre başlayacak ve şartları ne olacak? Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve orta öğrenim öğrencilerine karşılıksız burs veriyor. VGB bursu başvurusu 2020 yılında 15 Ekim’de başlayacak.

Abone ol

VGM bursu bu yılda en fazla araştırılan ve merak edilen konulardan oldu. VGM bursları için başvurular bu yıl 15 Ekim’de başlayacak. Vakıflar Genel Müdürlüğü 2020-2021 Öğretim Yılı Yükseköğrenim Bursu başvurularının ne zaman yapılacağı ile ilgili kurum tarafından yorumlama yapıldı. Vakıflar Genel Müdürlüğü 2020-2021 Öğretim Yılı Yükseköğrenim Bursu için başvurular 15 Ekim tarihinden itibaren alınacak. Peki VGM burs ücreti ne kadar?

VGM burs başvuruları ne süre başlıyor: 

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2020-2021 Öğretim Yılı Yükseköğrenim Bursu için başvurular 15.10.2020 tarihinde başlayacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları Türkiye’de eğitim gören gereklilik sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine bahşedilen karşılıksız burslardır. Yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine bir eğitim yılında 8 ay (Ekim-Mayıs), ortaöğrenim bursu ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bir eğitim yılında 9 ay (Ekim-Haziran) vakit ile verilir.

VGM bursu ne dek: 

2020-2021 eğitim yılında; ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine ise aylık 300,00 TL burs imkanı sağlanmaktadır

Burs miktarı ne değin: 

2020-2021 eğitim yılında; ortaöğrenim öğrencilerine aylık 75,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 300,00 TL, Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu öğrencilere ise 600,00 TL burs verilmesi planlanmaktadır.

Burslar öğrencilere nasıl ödenir: Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin ast olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak şampiyon öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına çözülmüş banka hesap numaralarını belirtir banka dekontunu iletmelidirler. Öğrenci namına Vakıf Katılım Bankası’ndan hesap açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıf Katılım Bankası Şubesi yahut Vakıf Katılım Bankası’nın 444 44 77 veya 0850 202 1 202 nolu telefonları aranarak öğrencinin bulunduğu yere adına hazır banka kartı ile banka kartını kullanabilmesi için gerekli arşiv kurye ile öğrenciye ulaştırılmaktadır. Zorunlu evrak ve işlemlerin tamamlanmasının arkasında banka kartı etkin olan öğrenciler ulus karşılıklı ATM’lerinden burslarını alabilirler. Vakıf Katılım Bankası kadar; kart, kart basımı, kart aidatı, ilk veriliş, yenileme, değişim, iptal etme ve güya hallerde herhangi bir aidat alınmaz; havale, EFT, ATM/BTM cihazları, internet şubesi, çağrı merkezi aracılığı ile havale, bakiye sorma, hesap hareketleri döküm işlemleri otomatik ödeme talimatı, para atama, ödenti ödemelerinden ücret ve komite alınmaz, hesap işletim ücreti ya da diğer bir isim altında masraf ve ücret istek edilmez, herhangi bir kesinti yapılmaz ve hesap özeti ücreti alınmaz.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una dek banka hesaplarına ilgili Alan Müdürlüğü tarafından yatırılır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.