Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Ücretsiz 500 bin tablet kime neye göre verilecek? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı

Ulusal Eğitim Bakanı ücretsiz 500 bin tablet dağıtımıyla ilgili son dakika direktifler yaptı. Bakın tabletler kime neye tarafından verilecek.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuştu. Öğrencilere ücretsiz olarak 500 bin tablet dağıtılacak. Peki bu tabletler kime hangi kritere göre verilecek? 

Merak edilen sorunun yanıtını bugün son dakika talimatlar yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verdi. Tabletler kazanç düzeyine göre verilecek. Eğitim çağındaki kardeş sayısı da göz önünde bulundurulacak. Tabletleri Milli Eğitim Müdürlükleri dağıtacak. 

Ziya Selçuk tablet dağıtımına ilişkin şunları söyledi:

– 500 bin tablet bilgisayar dağıtımı yapacağız. İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin kazanç düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu gibi kriterler belirledik.

-Cihazların dağıtımı önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. 

– Cihazların yayma süreci milli eğitim müdürlükleri göre koordine edilecek, okullar kadar ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.