Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Türkiye’den Azerbaycan’a 4 TIR’lık insani yardım

Türk Kızılay, Azerbaycan’ın Karabağ bölgesindeki çatışmalardan etkilenen insanların esas ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için 250 çadır, 3 bin battaniye ve 500 yataktan oluşan insani takviye malzemelerinin yer aldığı 4 TIR insani destek malzemesi yolladı.

Abone ol

Azerbaycan Kızılayı’nın Karabağ bölgesindeki çatışmalardan etkilenen insanların temel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için yardım çağrısı yapması üzerine Türk Kızılay kadar 250 çadır, 3 bin battaniye ve 500 yataktan oluşan insani destek malzemesi hazırlandı. 4 TIR dolusu insani destek malzemesi, Ankara’dan törenle uğurlandı.

Kızılay Etimesgut Tesislerindeki törende konuşan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Azerbaycan Ermenistan çatışması sürecinin devam ettiğini hatırlattı.  Kınık, bu işlem içerisinde Azerbaycan Kızılay Cemiyeti ile süreci yakından izlediklerini belirterek, “2 gün önce Azerbaycan Kızılayı ile yaptığımız röportaj neticesinde özellikle Kovid-19 pandemisiyle birlikte oluşabilecek büyük nüfus hareketliliğine karşısında hazır olmak için bizden takviye istek ettiler. Elimizde ne varsa kendileriyle paylaşmak için hazır olduğumuzu açıklama ettik. Azerbaycan Kızılay Cemiyetine talepleri doğrultusunda 250 adet 16 metrekarelik 6 kişinin barınabileceği felaket çadırı, 3 bin adet battaniye, 500 adet yatak, 288 adet mutfak seti yaklaşık 1,2 milyonluk insani takviye malzemesi 4 TIR’la birlikte ve 3 yıkım uzmanımızla birlikte Azerbaycan bölgesine uğurluyoruz” dedi.