Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Tablet başvurusu yapma ekranı 2020 başvuru formu doldurma

Ulusal Eğitim Bakanlığı ihtiyacı olan, durumu olmadığı için canlı derslere katılamayan öğrenciler 500.000 tablet dağıtacak. Birçok yurttaş bedava tablet başvurusu nasıl yapılacak, nereden yapılacak ve MEB bedava tablet kimlere verilecek araştırması yapıyor. İşte merak edilenler..

Abone ol

Yüz yüze eğitim aşamalı olarak başlıyor, okullar yavaşça açılıyor. Öğrenciler de evden online olarak EBA’ya girerek canlı derslere katılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan evinde tableti olmadığı için EBA’ya giremeyen öğrenciler için harekete geçti ve ücretsiz 500 bin tablet dağıtılacağını duyurdu. Bu haberin arkasından birçok veli ve öğrenci tablet başvurusu nasıl yapılır, tatbik doldurma nasıl olur araştırması yaptı. Fiziksel durumu iyi olmayan öğrenciler için başlatılan uzakta eğitim seferberliği zarfında ilk etapta 500.000 öğrenci bu tablet bilgisayarları alacak

Bedava tablet başvurusu ile ilgili direktifler araştırılan konular aralarında yerini aldı.  Ulusal Eğitim Bakanlığının uzaktan eğitim öğrencilerinden bilgisayar ihtiyacı olanlar için bir egzersiz yürüttüğünü dile getiren Erdoğan, ‘İlk etapta 500 bin öğrencimize bedava tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık.’ dedi. Peki, MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır?

Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk, gereklilik sahibi öğrencilerin uzak eğitim sürecindeki tablet bilgisayar gereksinimlerinin karşılanacağını belirterek, şöyle konuştu:

Kimlere bedava tablet verilecek: “Bakanlık olarak ilk aşamada 500 bin öğrencimize tablet bilgisayar ulaştıracağız. Tablet bilgisayarların öncelikli gereksinim sahibi öğrencilerimize şipşak ulaşabilmesi için hazırlamış olduğumuz bölüştürme stratejisi var, buna kadar hareket edilecek ve önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize tablet bilgisayarları adım adım ulaşmaya başlayacak. Bu doğrultuda, gereksinim sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi bazı kriterler belirledik ve bu kriterleri devlete ait veriler üzerinden önceliklendirdik. Cihazların bölüştürme süreci, il ulusal eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek ve bu cihazlar, mektep yönetimleri kadar ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

Keza, lokal yönetimler, sivil toplum kuruluşları, halk ve özel sektör kuruluşları ile sivil inisiyatifler tarafından sunulan ayni ve nakdi bilgisayar desteklerinin de öncelikli gereksinim sahibi öğrencilere şipşak ulaşabilmesi için de benzer stratejiyle ve yöntemle hareket edilecek ve bu da kısa sürede başlayacak. Yapılan ayni ve nakdi yardımlar adım adım çocuklarımıza ulaştırılacak.”