Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Sultanbeyli’de 2020-2021 eğitim öğretim yılında okullarda alınan tedbirler değerlendirildi

Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda okullarda alınan emniyet ve afiyet tedbirleri gözden geçirildi, ilave tedbirlerin alınmasına ve uygulanmasına karar verildi.

Abone ol

Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY toplantıda yaptığı değerlendirmede, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin en güvenli ve sağlıklı şekilde okula devam etmeleri için zorunlu bütün tedbirleri İlçe Güvenlik Müdürlüğü, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte planladıklarını ve bunları itinalı bir şekilde takip edeceklerini belirtti.

Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Güvenlik Müdürü ve İlçe Sağlık Müdürü okullarda alınan tedbirlerle ilgili sunum yaparak Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY’a veri verdiler.

“Temizleme, maske ve uzaklık kuralına cümbür cemaat riayet edecek”
Temizlik, maske ve uzaklık kurallarına bütün öğrenci, hoca ve idarecilerin titizlikle riayet etmeleri gerektiğini dile getiren Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY “Okul servis araçlarının covid-19 tedbirleri kapsamında sıkı denetlenmesi ve kuralların mutlak surette uygulanması talimatını verdi.” “En esaslı meselelerinin eğitim olduğunu, her nefes alıp verişlerinde gençlerimizin ve öğrencilerimizin sorumluluğunu omuzlarında hissettiğini belirterek bunun gereğini daima beraber yerine getirmeye çaba ediyoruz.” dedi.


Okul çevresindeki tüm işyerleri denetlenecek

Okul çevresindeki tüm güvenlik tedbirlerinin alınması ve okul çevresinde bulunan bütün meslek yerlerinin sıkı bir şekilde denetlenmesi talimatını veren Kaymakam KUBİLAY “İlçe Emniyet Müdürlüğümüz göre görevlendirilen okul irtibat görevlilerinin güncellemesinin yapılarak ilgili okul müdürlükleriyle gerekli koordinasyonun sağlanmasını istedi. Tekrar okullarda kurulan emniyet kameralarının denetleme edilerek bu konuda hiçbir eksikliğin olmaması için zorunlu çalışmaların yapılmasını, bu konudaki eksikliklerin kabul edilemez olduğunu” dile getirdi.

“Öğrencilerimiz eğitimlerini kolaylık ve güven içerisinde sürdürecek”
“2020-2021 Eğitim Öğretim yılının 21 Eylül 2020 tarihi itibariyle tüm dünyada ve ülkemizde de etkisini bildiren koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerle okul öncesi ve 1.sınıflar için yüz yüze eğitimle başladığını, 12 Ekim tarihinde ise tüm ilkokul, lise hazırlık, 8. ve 12. sınıflar ile özel eğitim öğrencilerinin katılmasıyla yüz yüze eğitimin genişlediğini açıklama ederek; yeni eğitim öğretim yılının kolaylık ve güven içerisinde sürdürülebilmesi, ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin okul çevresinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzlukların engellenmesi ve trafik güvenliğinin arttırılmasının son derece kayda değer olduğunu belirtti.”

“Zorunlu talimatların verildi”
Kaymakam KUBİLAY konuşmasının son bölümünde “2020-2021 eğitim öğretim yılında Sultanbeyli’de koronavirüs salgınına aleyhinde kontrollü sosyal hayat sürecinin esas prensipleri olan temizlik, maske ve uzaklık kuralına uygun olarak Ulusal Eğitim Bakanlığı, Sıhhat Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun kararlarına uygun hareket edildiğini, bunun yanına güvenlik ve trafik güvenliğinin sağlanmasına ilişkin alınan tedbirlerin gözden geçirildiğini, ilave tedbirlerin alındığını ve etkin denetimlerin yapılması için ilgili kurumlara gerekli talimatların verildiğini” dile getirdi.