Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Sultanbeyli Kaymakamlığı İlçede Bulunan 309 Lokanta ve Kafenin Tamamını Denetledi

SULTANBEYLİ’de hizmet veren 309 lokanta, lokanta ve kafenin tamamı 1-5 Ekim 2020 tarihleri aralarında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Emniyet ve Zabıta ekiplerimiz tarafından koronavirüs önlemleri zarfında denetlendi. Yapılan denetimlerde alınan tedbirlere uymayan 57 işletmeye birinci ihlalden dolayı dikkat cezası verildi. 252 işletmede ise herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.

Abone ol

Yapılan denetimlerle ilgili tanımlama yapan Sultanbeyli Kaymakamı Metin KUBİLAY, “Toplum olarak fazla kayda değer ve hassas bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte en manâlı mücadelemiz korona virüsle yaptığımız mücadeledir. Sultanbeyli Kaymakamlığı İş Yeri Teftiş Ekiplerimiz ilçedeki bütün işletmeleri koronavirüs salgınıyla çaba dahilinde denetleyerek kurallara tutarsız hareket eden işletmeler ve kişiler hakkında zorunlu cezai işlemi uyguluyor. Vatandaşlarımızın sağlığını hiç kimsenin tehlikeye atma hakkı değil. böylece denetimlerimiz artarak devam ediyor.” dedi.

“Sağlıklı günlerimize en kısa süre içerisinde kavuşacağız”

Sultanbeyli Kaymakamı, “Bütün işletmelere ve vatandaşlarımıza çağrım; temizlik, maske ve mesafe kurallarına mutlak surette riayet etmeleri, keza gördükleri eksiklikleri Hayat Eve Sığar(HES) uygulaması üzerinden bizlere ihbar etmeleridir. Aldığımız bu tedbirler neticesinde yenilen koronavirüs olacak ve eski sağlıklı günlerimize en kısa süre içerisinde kavuşacağız.” ifadelerini kullandı.