Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Son dakika: Merkez Bankası’nın sürpriz faiz kararı sonrası dolar ve altın rekor kırdı

Merkez Bankası, merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Merkez’in beklentilerin aksine politika faizini yüzde 10,25’te değişmez bırakılmasının ardındaki, dolar ve altın yükselişe geçti.

DOLAR 18 KURUŞ BİRDEN YÜKSELDİ

Karar öncesi 7,80 seviyesinde yer alan dolar, sürpriz kararla birlikte 18 kuruş ansızın yükselerek rekor kırdı. Saat 14.20 itibarıyla 7,98 seviyesinden operasyon görebilen kur, tüm zamanların en yüksek seviyesinde bulunuyor.

ALTIN 10 LİRA BİRDEN YÜKSELDİ

Dolara benzeyen değer yükselen aşağı da rekor kırıldı. Karar öncesi 481 lira seviyesinde bulunan gram altın, kararla birlikte 10 lira aniden yükseldi. Altının gram fiyatı şu sıralar 491 lira ile tarihin en yüksek seviyesinde bulunuyor.

EKONOMİSTLER FAİZ ARTIRIMI BEKLİYORDU

AA Finans’ın Merkez Bankası’nın gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu toplantısına ilişkin anketine katılan ekonomistlerin tamamı politika faizinin artırılmasını bekliyordu. Ekonomistlerin faiz çoğalma beklentisi 100 ile 200 baz puan aralarında yer alıyordu.

Son dakika: Merkez Bankası, piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı

Son dakika: Merkez Bankası'nın sürpriz faiz kararı sonrası dolar ve altın rekor kırdı