Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Son dakika gelişme! İzmir’de sahte içkiden ölenlerin sayısı artıyor

İZMİR’de, sahte içki tüketmeleri nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı gece saatlerinde çare altındaki iki kişinin daha yaşamını yitirmesiyle 8’e yükselmişti. Son dakika bilgisine tarafından ölenlerin sayısı 10’a çıktı.

Abone ol

İzmir’in Karabağlar, Konak, Bayraklı, Bornova ve Gaziemir ilçelerinde, sahte alkol içtikleri iddia edilen 18 kişi, mide bulantısı ve görme kaybı şikayetleriyle rahatsızlanarak hastanelere kaldırılmıştı. Kaçak içkiden ölenlerin sayısı 10’a yükselirken, hırsız yakalamaya dışarı giden polis, kaçak alkol imalathanesi buldu.

Yaşları 60 ve üzerinde

Tedaviye alınanlardan Hasan Çetin Esen (59), Mustafa Maya (71), Aydın Göksoy (58), Adem Güneş’in (64) hayatını kaybetmesinin gerisinde, hastaneye kaldırılan 2 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle birlikte ölenlerin sayı 6’ya çıkmıştı. Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çare gören Nejdet Kanatlıer (67) ve Nihat Karaoğlan’ın (68) da yaşamını yitirmesiyle birlikte ölenlerin sayısı 8’e yükseldi.

Ölü sayısı 10’a yükseldi

Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nde çare görebilen İlhami Kalfa ve Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Hüseyin Yılmaz’ın, dün gece saatlerinde fenalaştıkları, yapılan müdahalelere rağmen sabahleyin saatlerinde yaşamlarını yitirdikleri belirtildi. Bu Nedenle İzmir’de sahte içkiden ölenlerin sayısı 10’a çıktı…

Fazla sayıda kişi rahatsızlanarak hastanelere kaldırıldı

Hastaneye kaldırılan öteki kişilerin tedavilerine hala devam ederken, Sıhhat Bilimleri Üniversitesi İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gece saatlerinde 5 birey, Ege Üniversitesi tıp Fakültesi Hastanesi’ne ise Tayfun B., isimli kişi kaldırılarak tedavi altına alındı.
Bu arada İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son yaşanan ölümler nedeniyle 10 kişiyi gözaltına almış ve bir takım depo ve iş yerlerine baskınlar yapmıştı. Ekiplerin çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Hırsız yakalamaya gittiler firari alkol imalathanesi buldular

öte taraftan Konak ilçesinde hırsızlık ihbarını değerlendiren polis ekipleri, depoya giren iki şüpheliyi yakaladı. Eski halı fabrikası olduğu öğrenilen ve şimdilerde ambar olarak kullanılan meslek yerinden hırsızlık yapıldığı ihbarını bölge Basmane Emniyet Amirliğine tabi ekipler adrese intikal etti. Çevrede yapılan araştırmalarda bir deponun kapısını açık görebilen ekipler, içeri girerek yaptıkları arama sonucu 2 kişiyi yakaladı.

Satışa hazırlanmış binlerce litre sahte içki

Binlerce litre şişelenmiş ve piyasaya sürülmek üzere sahte içki ele geçirildi
Depoda araştırmacı ekipler, deponun üst katında fazla sayıda sahte alkol olduğunu tespit etti. Koliler içerisinde ve depoda dizilmiş halde yüzlerce şişe içerisinde piyasaya sürülmek üzere binlerce litre sahte içkiye ekipler göre el konuldu.