Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Şırnak’ta terör mağduru aileler HDP il binası önünde eylem yaptı

PKK’lı teröristler kadar yakınları dağa kaçırılan Şırnaklı kadınlar ile şehit ve gazi aileleri, Şehit Mehmet Esin Caddesi’nde gerçekleştirdikleri yürüyüşün gerisinde HDP İl Başkanlığı binası önünde toplandı.

Terör mağdurları, ellerinde Türk bayrakları ve terör saldırılarında kentte yıkılan binaları bildiren fotoğraflar ile “Unutmadık, unutmayacağız” yazılı dövizler taşıdı.

“Kahrolsun PKK, kahrolsun HDP”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atan kadınlara, parti binasının balkonundaki HDP’li bir takım kadınlar da tencere ve tavalarla tepki gösterdi.

Oğlu Doğan Aslan için eyleme katılan Hamdiye Aslan, sağlığı el verdiği sürece oğlunu HDP’den istemek için her perşembe günü parti binası önünde eylem yapacağını söyledi.

14 yaşındaki oğlunun 5 sene önce zorla dağa kaçırıldığını belirten Aslan, “Çocuklarımı yoksulluk içinde güç koşullar aşağıda büyüttüm, o seviyeye getirdim, benden koparıp aldılar. Bütün bu dağa kaçırılanlar HDP eliyle dağa götürülüyor. HDP onlara yol açıyor. Çocuklarımızı HDP’den istiyoruz. Onlar olmasa, yol göstermeseler oğlum dağa nasıl gidecek?” dedi.

Zehra Erzen Ece de 1993 yılında Güçlükonak ilçesinde minibüsün geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı el işi patlayıcının infilak etmesi sonucu babasının da bulunduğu 8 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

“Babamın hesabını sormaya geldim. Babamla birlikte benzer minibüste 8 kişi şehit oldu.” diyen Ece, her perşembe günü HDP il binası önünde toplanarak hesap soracaklarını belirtti.

HDP önünde bir vakit eylem yapan aileler sonra dağıldı.

 

Yedi Gündem

Abone Ol