Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Sarıyer’de tüyler ürperten olay! Sahiplendikleri köpeklere işkence ettiler

İSTANBUL Sarıyer’den gelen haber tüyler ürpertti. Kendilerini hayvansever olarak tanıtan iki kişi, sahiplendikleri 13 köpeğe işkence yaptı. Bazı köpekleri iple asan caniler bazılarını ise tekmeledi.

Abone ol

Sarıyer’de sözde, kendisini hayvansever olarak tanıtan İbrahim Ç., çeşitli hayvanseverlerle iletişime geçerek birincil ilk kez 2 adet sahiplenilmesi yasaklı Dogo Argantina ırkı köpek sahiplendi. İbrahim Ç., toplam 13 köpek sahiplenerek hayvanları, Veysel Ö.’nün evine getirdi.

Evden bir zaman sonradan hayvan bağırışlarını duyan komşuları, hayvanlara yapılan acımasızlık anlarını cep telefonu kameralarıyla kaydetti. Veysel Ö.’nün ve İbrahim Ç.’nin bahçede hayvanlara işkence ettiğini görebilen komşular çekindikleri için durumu çevredeki hayvanseverlerden Damla Tor’a söyledi.

Olayı öğrenen Damla Tor, hayvan derneklerine ve polise ihbar etti. İhbar üzerine harekete geçen Sarıyer İlçe Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği ekipleri inceleme başlattı. Polis ekiplerinin 8 Ekim Perşembe günü yaptığı çalışmada Veysel Ö.’nün evinde 2 adet Dogo Argantina ırkı köpek tespit edildi ve Veysel Ö.’nün ise polis ekiplerine verdiği ifadede evinde hiç köpek beslemediğini söylediği öğrenildi. Veysel Ö.’ye mala hasar verme ve hayvana işkence suçundan toplam 40 bin TL’ye yakın para cezası kesildi.

Sarıyer Asayiş Ofis amirliği ekipleri bugün ise savcılık talimatıyla Veysel Ö.’nün evine giderek arama yaptı. Yapılan aramada Veysel Ö.’nün evinde 13 köpek buldu. Köpekler Sarıyer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri göre alınarak Kısırkaya Hayvan Barınağına götürüldü. Ekipler, kendisini de Veysel Ö. olarak tanıtan ve kayıplara karışan İbrahim Ç.’yi yakalamak için egzersiz başlattı.

“ bir insan gibi görünüyordu”

İbrahim Ç. İle daha önce tanıştığını ve ona hayvan sahiplendirdiğini söyleyen Damla Tor, “O kişiye ben birkaç ay önce iki tane yavru sahiplendirdim. Hatta evine gittim. bir insan gibi görünüyordu. Bizim iki tane yavrumuzu aldı. Ben bunlara bakacağım, dedi. İki gün sonra bizi arayarak yavrulardan birisinin kaybolduğunu söyledi. Evine gittim ve beraber kaybolan köpeği aradık. Biz oradayken bir diğer bayan büyük bir ahali köpek getirdi. Onu da sahiplendi. O ara 3 köpek sahiplenmişti.” dedi.

“Hayvanlara ızdırap edip duvardan aşağıya attı”

İbrahim Ç.’nin hayvan sahiplenmeye devam ettiğini ifade eden Tor, şöyle devam etti:

“sonra beni aradığında 6 tane yasaklı halk müziği tür köpek yavrusu geldiğini ve sahiplendiğini söyledi. Bunlara aşılarını nasıl yaptırabileceğimi sordu. Ona bakamayacağı dek köpek almaması gerektiğini söyledim. Daha yeni hayvan bakmaya başladığını ve hepsine bakamayacağını söyleyerek telefonu kapattım. Bir gün ast komşu beni aradı ve dedi ancak, ‘Biz itfaiye ile çalıların arasından 2 yavru çıkardık durumları ciddi aldırır mısınız?’ Ben de aldırdım ve kendi veterinerime götürdüm. Bir tanesi hayatını kaybetti bir adam başına yaşıyor. Gerisinde bayan vicdanen rahatsız olmuş olacak ama beni yeniden aradı ve ‘Damla hanım ben size söyleyemedim fakat bağlı komşum bu hayvanlara ızdırap edip duvardan aşağıya çalılıklardan attı. Hayvanlar fazla ağlıyordu ben de itfaiyeyi aradım ve kurtardık’. Ona elimizde delil olmadığını ve sözlü bir şekilde hareket edemeyeceğimizi söyledim.” biçiminde konuştu.


“Köpeğin asıldığı videoyu görünce bitmiş dedim”

Komşunun da İbrahim Ç. İle daha önce tartıştıklarını ve korkutma edildiklerini bildiren Damla Tor, “Hiçbir şey yapamıyorlardı. Siz el altından videolarını çekin bana gönderin dedim. Videolar gelmeye başladı. Köpeğin asıldığı videoyu bana gönderince bundan böyle işlenmiş dedim. Videolar art arda geldi. Bu kişi işkencelerin dozunu arttırarak devam etti. Bu şekilde olmaz dedim ve hayvan derneklerine bu videoları gönderdim. Savcılığa gittim suç duyurusunda bulundum. Arkadaşım da Sarıyer Belediyesini aradı.” İfadelerini kullandı.