Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Sancaktepe’de ihtiyaç sahibi çocuklara tablet dağıtıldı

Sancaktepe Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu askıda tablet uygulaması ile birlikte gereksinim sahibi öğrenciler uzakta eğitimlerine devam edebilmek için tabletlerine kavuştu.

Abone ol

Sancaktepe Belediyesi, yeni eğitim-öğretim döneminde ilçede yaşamış öğrencilerin uzak eğitime basit erişebilmeleri için gereklilik sahibi çocuklara tablet dağıttı.Tablet dağıtımına Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ülkü Bağce Özbaş katıldı.

“Öğrencilerimiz için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız” diyen Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Bugün burada tablet kampanyamızın birincil adımını atmış olduk. Bugün itibariyle değerli öğrencilerimize, güzel yavrularımıza tabletlerini teslim ediyoruz. İlçemizde ulusal eğitimimizle, kaymakamlığımız ile bir protokol imzaladık. Okullarda belirlenen, uzaktan eğitime bağlanamayan öğrencilerimizi öğretmenlerimiz saptama ettiler ve onların yapmış oldukları bu tespitlere dayanarak bizler onlardan listeleri aldık. İlçemizdeki iyiliksever iş adamlarımızdan almış olduğumuz tabletleri öğrencilerimize dağıtıyoruz” dedi.

EBA destek noktalarına biz de yardım vereceğiz 

İlçe Milli Eğitim göre altı bine yakın istek geldiğini söyleyen Başkan Döğücü, “Tabletleri öncelikle ihtiyacı fazla olanlardan başlayarak dağıtıyoruz. bununla birlikte diğer taraftan Data Evlerimiz var. Bilgi Evlerimizde de EBA destek noktalarına destek olalım diye bilgisayar odalarımızı açtık. Öğrencilerimize oradan da EBA’ya bağlanmaları ve uzakta eğitimden istifade etmeleri için sistemimizi kurduk. EBA takviye noktalarına biz de yardım vereceğiz. Bir taraftan da ilçemizde eğitimin önemini biliyoruz yavrularımızın geleceğe mükemmel hazırlanmaları için bu pandemi sürecini böyle kazasız belasız atlatmaları için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapıp desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.