Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Sakarya saatlik hava durumu sağanak başladı!

SAKARYA hava durumu için meteorolojinin günler öncesinden yaptığı uyarı tuttu. Bugün yani 8 Eylül Perşembe günü Sakarya’da sağanak yağış saat 12.00’de başladı ve gün baştan başa devam edecek. Sakarya saatlik hava durumu raporuna göre yağışlar hafta boyu devam edecek.

Abone ol

SAKARYA hava durumu için kritik alarm verildi, meteoroloji 5 günlük haritalı hava durumu tahminini yayınladı. Bugün yani 8 Ekim Perşembe günü Sakarya’da etkili sağanak yağış saat 12.00’de başladı ve gün boyunca yer yer etkisini arttırarak devam edecek. Yetkililer Sakarya’da oluşacak sel baskınları için vatandaşları uyardı. İşte Kırklareli saatlik hava durumu tahmini son  veriler…

Bugün yurt genelinde hava nasıl: Ülkemizin Batı kesimlerinin 08.10.2020 Perşembe sabah saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna ast cephe sistemi ile birlikte 2 gün sürecek yağışlı ve serin havanın etkisi altına gireceği varsayım ediliyor.

Sağanak ve gök şamatalı sağanak şeklinde görülecek yağışların Perşembe günü Marmara Bölgesinin tamamı ile Kuzey Ege’de kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlı sistemle birlikte batı bölgelerimizde sıcaklıkların 8-10 derece düşeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden Perşembe günü Marmara ve Ege Bölgesinde, Cuma günü ise İç Anadolu ve Batı Akdeniz’de adaleli esmesi bekleniyor.

Yağışlı sistemin Cuma günü Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de yağışlara sebep olduktan sonradan etkisini kaybedeceği varsayım ediliyor.

Yeni yağışlı sistemle ilgili Çarşamba ve Perşembe günleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü kadar yapılacak uyarıların vatandaşlarımız ve yetkililer göre özenle takip edilmesi ağırlık arz etmektedir.