Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

PYD’nin sözde Münbiç bölge meclis başkan yardımcısı ve eşi teslim oldu

MERSİN Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü’nce yürütülen ikna çalışmaları sonucu sözde Münbiç ve köyleri Sivil Demokratik Bölge Meclisi’nde başkan yardımcısı görevini yürüten, aynı zamanda bölgenin Sağlık Bakanı olarak görevlendirilen M.C.A. ve PYD’nin eski iddiaya göre yöneticisi ve sözcüsü olan eşi M.S. teslim oldu.

Abone ol

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “PKK/PYD/YPG Silahlı Terör Örgütü mensuplarının ikna edilerek örgütten ayrılmalarını sağlamak nedeniyle, Mersin İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğünce, güya Münbiç ve köyleri Sivil Demokratik Bölge Meclisinde başkan yardımcısı görevini yürüten, aynı zamanda bölgenin Sıhhat Bakanı olarak görevlendirilen M.C.A’nın ve PYD’nin eski güya yöneticisi ve sözcüsü olan eşi M.S’nin ikna edilerek teslim olması yönünde çalışmalara başlanılmış olup, Mersin İl Jandarma Komutanlığı göre yapılan ikna çalışması sonucunda, güvenilmez M.C.A. ve M.S.’nin 02.10.2020 tarihinde Suriye/El Bab bölgesinde  teslim olması sağlanmıştır” denildi.