Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

PKK’lı teröristlerin Daltepe ve Kalkancık köylerinde katlettiği 37 kişi törenle anıldı

SİİRT’in Şirvan ilçesinin Daltepe ve Kalkancık köylerinde 1993 yılında PKK’lı teröristlerce katledilen birçok çocuk ve kadın 37 birey anıldı.

Abone ol

Şirvan Kaymakamlığınca Daltepe ve Kalkancık şehitliklerinde düzenlenen kutlama törenine, Kaymakam Recep Zarar, Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Fazlı Okur ve vatandaşlar katıldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dahilinde kısıtlı sayıda katılımla düzenlenen törende şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Törende konuşan Kaymakam Zarar, 27 yıl önce Daltepe ve Kalkancık köyünden 37 kişinin terör örgütü PKK kadar hunharca katledildiğini söyledi.

Terör örgütünün hiçbir süre amacına ulaşmayacağını açıklayan Zarar, “Hain saldırıda ismi konulmamış 3 aylık bir bebeğin de bulunduğu katledilen vatandaşlarımızı bir kez daha anıyoruz. Bölücü terör örgütü ile mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam etmekte. Şehitlerimiz bir uçtan bir uca kolaylık ve güven içinde yaşamaktayız. Bu kutsal görevi kanımızın son damlasına değin sürdüreceğimizi cümbür cemaat bilsin.” diye konuştu.

“Şehitlerin aileleri bize emanettir.” diyen Hasar, bütün şehitleri rahmetle ve saygıyla andıklarını aktardı.