Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Özel okullarda eğitim başladı

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı bazı eğitim kurumları, uzaktan eğitim yoluyla tüm kademe ve sınıf seviyelerindeki öğrencilerin eksik mevzu ve kazanımlarına yönelik program uygulamasına bugün itibariyle başladı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM 21 EYLÜL’E ERTELENMİŞTİ

Bilim Konseyi’nin tavsiye kararları sonucunda, yüzyüze eğitime 21 Eylül’de kademeli ve seyreltilmiş bir modelle 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılına başlanacağını tabir eden Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kararı şöyle duyurmuştu:

“Buna nazaran 31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz ve öğretim yılımıza da bu biçimde başlamış oluyoruz. 21 Eylül’de Bilim Heyeti tarafından tavsiye edilen sınıflarda kademeli ve seyreltilmiş formda yüz yüze eğitimin de başlamasına karar vermiş bulunuyoruz. Dileyen özel okullar natürel ki 17 Ağustos Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek. Yüz yüze eğitim alamayan öğrenciler eğitimlerine uzaktan eğitim araçlarıyla devam edecekler. Uzaktan eğitim araçları, kendi kademelerine uygun içerikler çerçevesinde EBA televizyon kanalları, kendi öğretmenleriyle yaptıkları canlı dersler ve bu derslerin devamında EBA internetin içeriğindeki bir kadro hususlardan da oluşuyor”