Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün: Adaylarımız başvuru merkezine gitmeden fotoğraf güncelleyebilecekler

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, adayların fotoğraf güncellemesi işlemine getirilen yeniliği duyurdu.

Abone ol

Ölçme Seçme ve Sıralama Merkezi Başkanı Halis Aygün, “Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Kartı edinen tüm adaylarımız ÖSYM Dilekçe Merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını kişisel olarak istedikleri zaman güncelleyebilecekler” dedi.

Adayların işlemlerini kolaylaştırmak ve taleplerine çözüm üretmek için çalıştıklarını bildiren Aygün, şunları kaydetti:

“Adaylarımızın resim güncellemesini dijital ortama taşıyoruz. Adaylarımız ÖSYM dilekçe merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını bireysel olarak istedikleri vakit güncelleyebilecekler. Sistemdeki fotoğrafını TC Kimlik Kartındaki fotoğrafıyla güncellemek isteyen adaylarımız ÖSYM Namzet İşlemleri Sistemi’nde (https://ais.osym.gov.tr) ve AİS Mobil uygulamasında yer alan ‘profilim’ menüsündeki ‘resim bilgilerim’ ekranından güncelleyebilecekler. Adaylarımız ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından kişisel olarak oluşturacağı imtihan başvurularında sistemdeki fotoğrafı, TC Kimlik Kartındaki fotoğrafı ile başka herhangi bir operasyon gerekmeksizin otomatik olarak güncellenecektir. Bu icat tamamen TC Kimlik Kartı edinen bütün adaylarımız ÖSYM Tatbik Merkezlerine gitmeden sistemdeki fotoğraflarını bireysel olarak istedikleri zaman güncelleyebilecekler.”

Adaylarımızın işlemlerini kolaylaştırmak ve taleplerine çözüm üretmek için aralıksız olarak çalışıyoruz.

Adaylarımız için manâlı bir yeniliğimizi daha sizlerle paylaşmak istiyorum.https://t.co/DFqJeCv3NU pic.twitter.com/zQMCwhSx1r

— Prof.Dr.Halis AYGÜN (@halis_aygun) October 7, 2020