Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Organizatör Furkan Bedir ‘’Organizasyon şirketleri Pandemi’den dolayı iflas noktasına geldi.’’ Dedi !

Organizatör Furkan Bedir ‘’Organizasyon şirketleri Pandemi’den dolayı iflas noktasına geldi.’’ Dedi !

Türkiye’de yaptığı çeşitli konser etkinlik ve bayi toplantısı organizasyonları ile ismini duyuran ve organizasyon sektörünün tanınan simaları arasında yer alan Furkan Bedir, pandemi dolayısıyla organizasyon şirketlerinin iflasın eşiğine kadar geldiğini söyledi.

Hükümetin almış olduğu bir dizi yeni eğlence sektörü düzenlemelerinin ardından açıklama yapan organizatör ‘’Pandemi Türkiye’de patlak verdiği zaman İhlas Haber Ajansı ile bir röportaj gerçekleştirmiştik. Henüz pandeminin ilk ayıydı ve Antalya’da organizasyon sektöründe toplamda 1 Milyon 300 Bin TL zarar olduğunu belirtmiştik. Geldiğimiz son nokta gösteriyor ki geçtiğimiz sene ile kıyaslama yaparsak, sadece Antalya bazında organizasyon şirketlerinin zararı 80 Milyon TL’yi bulmuş durumda.’’ Dedi.

Özellikle Antalya’da lüks otellerde yapılan ve son zamanlarda moda olan Hindistan düğünlerinden Antalya ve Akdeniz bölgesindeki bir çok organizasyon şirketinin ciddi kazançlar elde ettiğini belirten Furkan Bedir ‘’Bu sene yurt dışı düğünleri de Antalya’da durmuş durumda. Aynı zamanda dünyaca ünlü Expo fuarlarımız da yapılamıyor ve organizasyon şirketleri bu işlerden de faydalanamıyor. Durumun böyle devam etmesi halinde organizasyon şirketlerinin %30’unun kapılarına kilit vurulacağı sektörce değerlendirilmektedir.’’ Açıklamalarında bulundu.