Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Opel Corsa INSP Arızaları ve Anlamları

Opel Corsa araçlarında genel anlamda belli arızaları bize göstermek ve onlara daha erken biçimde önlem almak için bizlere sunmaktadırlar. Bunlar bizim karşımıza 4 farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır.

INSP Arızası

Bunlardan ilki ise Opel Corsa InSP arızasıdır. InSP arızası genel anlamda aracınızın bakımı geldiği anlamında gelmektedir. Bu arıza çıktığı zaman eğer ki aracınızın garantisi devam ediyorsa hemen servise gitmeniz gerekmektedir. Eğerki garantisi bittiyse özel servis veya tamircilere de gitme şansınız bulunmaktadır.

INSP2 Arızası

İkinci Opel Corsa InSP2 arızası ise aracınızın aydınlatma sistemlerinden bir tanesinin çalışmadığı ifade eder. Bunlar far, stop veya başka bir yerde bulunan bir ampulünüzün patlat olduğunu ifade eder. Bu durumda ilk olarak göz ile kontrol ederek daha sonra ise aracınızdan kontağı kapatarak uygun ampulü bularak değiştirebilirsiniz.

INSP3 Arızası

Üçüncü Opel Corsa INSP3 arızası arabanızı açıp kapatmaya çalışan uzaktan kumandasının pili bittiğinin anlamına gelmektedir. İsterseniz bu pili kendiniz değiştirerek isterseniz de bir anahtarcıda pilini değiştirebilirsiniz.

INSP4 Arızası

Bu Opel Corsa INSP4 arızası uyarı dizel araçlarda karşımıza gelmekte olup genel anlamda içerisine su veya yabancı bir madde girdiğini göstermektedir. Bu durumda dizel yakıt filtresini değiştirebilir veya temizleyebilirsiniz.

Daha fazla araç arıza çözümleri için https://www.oto-m.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.