Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Projesi’nde yüzde 77 istihdam başarısı sağlandı

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘Kaliteli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Projesi’ dahilinde düzenlenen mesleki eğitim kurslarından yararlananların yüzde 77’sinin istihdam edildiğini duyurdu.

Abone ol

Bakan Selçuk, yaptığı yazılmış açıklamada, sektörlerin kaliteli işgücü ihtiyacının karşılanması için çeşitli alanlarda İŞKUR yoluyla mesleki eğitim kursları düzenleyerek eğitimler verdiklerini ve bu kapsamda Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Projesi ile 8 bine yakın kişiye eğitim sunulduğunu belirtti.

Bakan Selçuk, proje dahilinde düzenlenen mesleki eğitim kurslarından yararlananların yüzde 77’sinin istihdam edildiğini bildirdi.

Bakan Selçuk, “Bu proje ile Mesleki Eğitim Kurslarının standartlarını daha da yükselterek, sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda özel nitelikte eğitimler geliştirdik. Proje dahilinde ilk olarak İstanbul’da sonradan Ankara’da bilişim alanında eğitimler verdik” dedi.

“8 bine yakın kişiye eğitim verdik”

2015 yılında hayata geçirilen Kaliteli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Projesi’nde bilişim sektörüne yönelik mesleklerde eğitimler verildiğini bildiren Bakan Selçuk, “Yazılım ve Data Tabanı Uzmanlığı, Sistem Ağ Uzmanlığı, Sistem Ağ Uzmanlığı, Kurumsal Kaynak Tasarlama (ERP) Uzmanlığı, Web ve Mobil Programlama, Siber Güvenlik Uzmanlığı, Bulut Bilişim Uzmanlığı mesleklerinde toplam 8 bine yakın kişiye eğitim verdik” diye konuştu.

Nitelikli Bilişim Uzmanı Yetiştirme Uzmanı Projesi’nden adet edinmek isteyen şahısların ilgili alanlarda lisans veya ön lisans mezunu olması gerektiğine uyarı çeken Bakan Selçuk, “Bu Nedenle eğitimlerin daha nitelikli bir şekilde uygun niyet kitleye verilmesini sağlıyoruz” ifadesini kullandı.