Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Muğla Marmaris’te şehir magandası plajdaki şemsiyeleri tek tek kırdı

MUĞLA’nın Marmaris ilçesindeki insanlar plajında yer alan şemsiyeleri kıran kent magandası, görenleri hayrete düşürdü. Zabıtaların müdahale ettiği şahsa, millet malına hasar vermekten para cezası kesildi ve kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Abone ol

MUĞLA Marmaris Belediyesi halk müziği plajında halk malına zarar veren şehir magandası, kameralara yakalandı. Plajda belediye göre halkın hizmetine sunulan şemsiyeleri bir bir kıran büyük kasaba magandası, görenleri hayrete düşürdü.

Akşam saatlerinde sahilde oturanların gözü önünde şemsiyeleri bir bir deviren Z.A. isimli şehir magandası, 8 adet şemsiyeye hasar verdi. Amacının ne olduğu bilinmeyen kişi, daha sonra vatandaşların yanına gelerek onlarla konuşmaya da çalıştı. Z.A.’ya zabıta ekipleri, derhal müdahale etti. Zabıt tutan ekipler, halk malına zarar vermekten para cezası kesti. Hem belediye de yine halk malına zarar verdiği için şahıs hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

Başkan Oktay: “Fazla üzüldüm”

Marmaris için çakılan tek bir çivinin deha vatandaşların vergileriyle alındığını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yaşanan olayın kendisini fazla üzdüğünü açıklama etti.

Oktay, “Millet plajımız yaz boyunca binlerce kişinin süre geçirdiği bir yer. Yaptığımız çalışmalarla daha da çağdaş hale gelen plajda yaşanan bu durum beni hem şaşırttı keza de çok üzdü. Kamu malına verilen en minik zarar, hepimizin cebinden çıkıyor. Çünkü yapılan hizmetlerin tamamı hepimizin verdiği vergilerle gerçekleştiriliyor” dedi.

Kırılan şemsiyelerin yenilendiğini söyleyen Oktay, şehir magandasına gereken cezanın verilmesi için kabahat duyurusunda bulunduklarını da sözlerine ekledi.