Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Moskova’da İzmir Ofisi açılışı pandemi nedeniyle ertelendi

İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Rusya-Türkiye İş Kurulu heyetini makamında ağırladı. Sanal fuarcılık başta olmak üzere İzmir ve Rusya ortasındaki muhtemel işbirliklerinin konuşulduğu toplantıda Lider Soyer, “Pandemi devrinde ne kadar çok el ele verirsek ziyanımızı o kadar azaltırız” dedi.

Rusya-Türkiye İş Kurulu heyeti İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti.  Rusya-Türkiye İş Kurulu Lideri Ahmet M. Palankoyev, Lider Yardımcısı ve Memleketler arası İş Takviye Merkezi (ICBA) Lideri Adam M. Lyanov, Rusya-Türkiye İş Kurulu Türkiye Temsilcisi Hakan Cihaner’in bulunduğu heyet, Lider Soyer ile başta sanal fuarcılık olmak üzere İzmir ve Rusya ortasındaki mümkün işbirlikleri üzerine görüştü.

Lider Soyer, pandemiyle birlikte yeni olağan kavramının hayatımıza girdiğini ve fuarcılığın da bundan sonra değişim göstereceğini vurgulayarak “Artık sanal fuarcılık devri başlıyor. İzmir’de İZFAŞ ismiyle 89 yıllık tecrübesi olan bir fuarcılık şirketine sahibiz. Türkiye’nin en büyük fuar alanı bu kentte bulunuyor. Türkiye’nin en eski memleketler arası fuarını düzenliyoruz. Artık ise sanal fuarcılık üzerine baş yoruyoruz. Pandemi devrinde Türkiye’nin birinci dijital fuarı Shoedex 2020’yi yaptık. Bu yıl 89. Milletlerarası İzmir Fuarı’nı (İEF) Akdeniz temasıyla yapıyoruz. Ortak bir sanal fuar ile Rusya ve Akdeniz coğrafyasını buluşturabiliriz” dedi.

MOSKOVA’DA İZMİR OFİSİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ’ın kurumsal kapasitesi, İzmir’in tüm kurumlarının yer aldığı kent koalisyonuyla birlikte sanal fuarcılık konusunda ortak bir çalışma yeri oluşturulabileceğini söyleyen Soyer, “Pandemi nedeniyle Moskova’daki İzmir ofisimizin açılışını ertelemek zorunda kaldık. Bu hususta çalışmalarımız devam edecek. Zira İzmir’in turizmde potansiyeli ıskalanıyor” dedi.

Rusya-Türkiye İş Kurulu Lideri Ahmet M. Palankoyev ise İzmir’in tanıtımı için birlikte çalışabileceklerini, Rusya-Türkiye İş Konseyi’nin bir toplantısının İzmir’de yapılabileceğini vurguladı.