Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Manisa hava durumu saatlik haritalı rapor yayınlandı

MANİSA hava durumu için meteorolojinin günler öncesinden yaptığı uyarı tuttu. Bugün yani 8 Eylül Perşembe günü Manisa’da sağanak yağış 09.00’da başladı ve gün baştan başa devam edecek. Manisa saatlik hava durumu raporuna göre yağışlar hafta boyu devam edecek.

Abone ol

MANİSA hava durumu için kritik alarm verildi, meteoroloji 5 jurnal haritalı hava durumu tahminini yayınladı. Bugün yani 8 Ekim Perşembe günü Manisa’da etkin sağanak yağış gece saatlerinde başlayacak. Manisa2yı etkisi altına alacak olan gök gürültülü yağış gün her tarafında devam edecek. Yetkililer Manisa’da oluşacak sel baskınları için vatandaşları uyardı. İşte Manisa saatlik hava durumu tahmini son  veriler…

Bugün yurt genelinde hava nasıl: Ülkemizin Batı kesimlerinin 08.10.2020 Perşembe sabahtan saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen hain basınç merkezi ve buna tabi cephe sistemi ile birlikte 2 gün sürecek yağışlı ve serin havanın etkisi altına gireceği varsayım ediliyor.

Sağanak ve gök şamatacı sağanak şeklinde görülecek yağışların Perşembe günü Marmara Bölgesinin tamamı ile Kuzey Ege’de kaslı olması bekleniyor. Yağışlı sistemle birlikte batı bölgelerimizde sıcaklıkların 8-10 derece düşeceği varsayım ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden Perşembe günü Marmara ve Ege Bölgesinde, Cuma günü ise İç Anadolu ve Batı Akdeniz’de kuvvetli esmesi bekleniyor.

Yağışlı sistemin Cuma günü Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de yağışlara sebep olduktan sonradan etkisini kaybedeceği varsayım ediliyor.

Yeni yağışlı sistemle ilgili Çarşamba ve Perşembe günleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü göre yapılacak uyarıların vatandaşlarımız ve yetkililer kadar özenle takip edilmesi önem arz etmektedir.