Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Koronavirüs korkusundan tedavi olmayı reddetti, evinde ölü bulundu

Keşan’da 2 gündür kendisinden haber alınamayan Çaylar, yakınlarının ihbarı üstüne gelen polis kadar yalnız yaşadığı evinde ölü olarak bulundu. 

Olay, saat 15.30 sıralarında Yeni Semt TOKİ Konutları E Blok 6’ncı katta meydana geldi. İddiaya kadar, 2 gündür kendisinden haber alamayan İbrahim Yaşar Çaylar’ın yakınları durumu polise bildirdi. İhbar üstüne durum yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Ekipler, koronavirüs tedbirleri zarfında özel giysi giyerek savcılıktan alınan izinle çilingir yardımıyla eve girdi. Ekipler, yerde durağan halde yatarken buldukları Çaylar’ın hayatını kaybettiğini belirledi. KOAH hastası olan Çaylar’ın geçen çarşamba akşamı fenalaşması üzerine çağrılan ambulansla Keşan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı ama koronavirüs bulaşmasından korktuğu için çare olmayı reddederek, evine döndüğü belirtildi. İbrahim Yaşar Çaylar’ın cansız bedeni, savcı ve polisin incelemesinin peşinde otopsi için morga kaldırıldı.

TEDAVİYİ REDDETTİ İDDİASI  

Çaylar’ın komşusu Mustafa Göçalp, “Tansiyon, şeker ve KOAH hastalığı vardı. Geçen akşam hastaneye kaldırmışlar, tedavi etmek istemişler. Hastanede tedavi olmak istememiş. Koronavirüsten korkuyordu. Kalkmış taksi tutmuş eve gelmiş. Akrabaları da telefonla ulaşamamış. Site yönetimi de polise haber vermiş. Polis de eve girince ölü bulmuş” dedi.

KAYNAK: DHA
Yedi Gündem

Abone Ol