Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Komandolar Karadeniz’de! Geçit yok

Rize kırsalında, jandarma komando timleri, terör örgütü PKK’nın Karadeniz Bölgesi’ne mümkün geçişini durdurmak için kırsal alanda teftiş ve kontrollerine aralıksız devam ediyor. Rize Jandarma Komutanlığı’na alt özel eğitimli timler, bölgede kırsal alanın yanı sıra yaylalardaki geçiş güzergahı olabilecek olası bölgelerde düzenlediği operasyonlarla tetöristlerin bölgeye geçişlerini engelliyor. Teknolojik cihazlarla donatılmış timler, ormanlık ve eğimli alanda engebeli arazi koşullarındaki sıkı operasyonlarıyla örgütün yaylarda muhtemel sızmaları ve barınmalarının da önüne geçiyor. Karadeniz’in zorlu coğrafyasında Demirören Haber Ajansı’nca (DHA) görüntülenen timler, operasyona çıktıkları arazide, en son teknolojik yerli silahların ve mühimmatın yanı sıra özel askeri malzemeleri kullanıyor.

‘ONLAR SAYESİNDE GÜVENDEYİZ’

Doğu Karadeniz’de terör örgütünün mümkün sızma ve yapılanmasına karşın sürdürülen operasyonlara millet da büyük takviye veriyor. Operasyonların devam ettiği bölgede yaşayan yaylacılardan Yalçın Şahin, “Bölgemizde terör anlamında bugüne değin sıkıntılı bir koşul olmadı. Oysa jandarma ekiplerinin yaptığı bu operasyonlarla kendimizi daha da güvende hissediyoruz. Allah onlara zorlama, zor versin; onlar tamamen güvendeyiz” dedi.

Yedi Gündem

Abone Ol