Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Kapalı Maraş rahatsızlığı

Türkiye karşıtlığıyla bilinen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kapalı Maraş’ın perşembe günü açılacak olması ve su temininde yaşanan arızanın çözülmesiyle ilgili, “Tercih malzemesi yapılması son derece hatalı” dedi.

Abone ol

46 yıldır hayat olmayan Kapalı Maraş için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Türkiye düğmeye bastı. KKTC Başbakanı Ersin Tatar, perşembe günü Kapalı Maraş’ın halka açılacağını açıkladı. Kapalı Maraş’ın yanı sıra KKTC’ye su taşınmasında yaşanan arıza da giderildi ve Kıbrıs’ta artık yaşanabilecek bir su krizinin önüne geçildi.

Yavru vatanda pazar günü yapılacak tercih öncesi yaşanan bu gelişmeler üzerine KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı bir tanımlama yaptı. Akıncı, yaptığı açıklamada, “Sırf adaylardan birine avantaj temin etmek nedeniyle Ankara’da ve Kıbrıs’ta yapılan bu düzenlemeler seçimlerimize yapılan müdahalenin bir başka boyutunu oluşturmaktadır” dedi.

Yaptığı açıklamalarla Türkiye karşıtlığıyla aşina Akıncı’nın atılan bu adımlar aleyhinde ciddi bir oranda oy kaybına uğrayabileceği öngörülüyor.