Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Kahramanmaraş’ta 35 hektar ormanlık alan yandı

KAHRAMANMARAŞ’ın Andırın ilçesinde ağaçlık alanda meydana çıkan yangında, takriben 35 hektarlık alan yandı. Yaklaşık 150 karakter ekibin söndürme çalışmalarına devam ettiği yangına, havadan 2 yangın söndürme helikopteri de takviye veriyor.

Abone ol

Andırın’ın Ayşepınarı mevkisinde, hemen şimdi belirlenemeyen bir nedenle dün gece saatlerinde yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Şiddetli rüzgar nedeniyle şipşak yayılan yangının söndürme çalışmalarına, vatandaşlar da yardım veriyor.

4 ayrı noktada çıkan yangına, yangın söndürme işçileri 20 arazöz ve 1 yangın söndürme uçağı ile müdahale ediyor. Yangında şu başlıca değin 5 hektarlık ağaçlık alanın yandığı, söndürme çalışmalarının sürekli devam etiği bildirildi.

Kahramanmaraş Orman Alan Müdürlüğü ekipleri haricen Adıyaman, Konya, Kayseri ve Antalya’dan da destek ekipleri, yangın yerine sevk edildi. Şu ana dek yaklaşık 35 hektarlık ormanlık alanın yandığı yangına, 18 arazöz ve su tankeri, 8 ilk müdahale arabulucu, 10 mühendis, 12 muhafaza memuru, 10 jandarma, 50 yangın söndürme işçisi ile yaklaşık 50 yurttaş alevleri kontrol altına almaya çalışıyor.

Kara ekiplerine havadan 2 yangın söndürme helikopteri destek verirken, 3 cephenin denetleme altına alındığı, kuzeybatı cephesindeki çalışmaların aralıksız devam ettiği fakat şiddetli rüzgar nedeniyle ekiplerin şiddet anlar yaşadığı belirtildi.