Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

İzmir’de sahte içki kabusu sürüyor: Ölenlerin sayısı 8’e yükseldi

İZMİR’de, sahte alkol tüketmeleri sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı gece saatlerinde tedavi altındaki iki kişinin daha yaşamını yitirmesiyle 8’e yükseldi.

Abone ol

İzmir’in Karabağlar, Konak, Bayraklı, Bornova ve Gaziemir ilçelerinde, sahte alkol içtikleri bahis edilen 18 kişi, mide bulantısı ve görme kaybı şikayetleriyle rahatsızlanarak hastanelere kaldırılmıştı. Firari içkiden ölenlerin sayısı 8’e yükselirken, hırsız yakalamaya giden polis, firari alkol imalathanesi buldu. 

Bugün iki kişi daha öldü

Tedaviye alınanlardan Hasan Çetin Esen (59), Mustafa Maya (71), Okumuş Göksoy (58), Adem Güneş’in (64) hayatını kaybetmesinin gerisinde, hastaneye kaldırılan 2 kişinin daha yaşamını yitirmesiyle birlikte ölenlerin sayı 6’ya çıkmıştı. Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çare gören Nejdet Kanatlıer (67) ve Nihat Karaoğlan’ın (68) da yaşamını yitirmesiyle birlikte ölenlerin sayısı 8’e yükseldi.

Çok sayıda birey rahatsızlanarak hastanelere kaldırıldı

Hastaneye kaldırılan diğer kişilerin tedavilerine hala devam ederken, Sağlık Durumu Bilimleri Üniversitesi İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gece saatlerinde 5 kişi, Ege Üniversitesi tıp Fakültesi Hastanesi’ne ise Tayfun B., isimli kişi kaldırılarak çare altına alındı.
Bu arada İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son yaşanan ölümler nedeniyle 10 kişiyi gözaltına almış ve bazı depo ve meslek yerlerine baskınlar yapmıştı. Ekiplerin çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Hırsız yakalamaya gittiler firari içki imalathanesi buldular

öte taraftan Konak ilçesinde hırsızlık ihbarını değerlendiren polis ekipleri, depoya giren iki şüpheliyi yakaladı. Eski halı fabrikası olduğu öğrenilen ve şimdilerde depo olarak kullanılan meslek yerinden hırsızlık yapıldığı ihbarını alan Basmane Emniyet Amirliğine tabi ekipler adrese intikal etti. Çevrede yapılan araştırmalarda bir deponun kapısını açık görebilen ekipler, içeri girerek yaptıkları arama sonucu 2 kişiyi yakaladı.

Satışa hazırlanmış binlerce litre sahte alkol

Binlerce litre şişelenmiş ve piyasaya sürülmek üzere sahte alkol ele geçirildi
Depoda araştırma yapan ekipler, deponun üst katında fazla sayıda sahte içki olduğunu tespit etti. Koliler içerisinde ve depoda dizilmiş halde yüzlerce şişe içerisinde piyasaya sürülmek üzere binlerce litre sahte içkiye ekipler göre el konuldu.