Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

İzmir hava durumu saatlik 8 Ekim haritalı tahmin

İZMİR hava durumu için meteorolojinin günler öncesinden yaptığı dikkat tuttu. Bugün yani 8 Eylül Perşembe günü İzmir’de sağanak yağış sabah 09.00’da başlayacak ve gün her tarafında devam edecek. İzmir saatlik hava durumu raporuna tarafından yağışlar hafta boyu devam edecek.

Abone ol

İZMİR hava durumu için kritik alarm verildi, meteoroloji 5 jurnal haritalı hava durumu tahminini yayınladı. Bugün yani 8 Ekim Perşembe günü İzmir’de etkin sağanak yağış gece saatlerinde başlayacak. 09.00’da başlayacak olan gök gürültülü yağış gün boyunca devam edecek. Yetkililer   İzmir’de oluşacak su baskını baskınları için vatandaşları uyardı. İşte  İzmir saatlik hava durumu tahmini son  veriler…

Bugün yurt genelinde hava nasıl: Ülkemizin Batı kesimlerinin 08.10.2020 Perşembe sabahtan saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna tabi cephe sistemi ile birlikte 2 gün sürecek yağışlı ve serin havanın etkisi altına gireceği varsayım ediliyor.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların Perşembe günü Marmara Bölgesinin tamamı ile Kuzey Ege’de adaleli olması bekleniyor. Yağışlı sistemle birlikte batı bölgelerimizde sıcaklıkların 8-10 derece düşeceği varsayım ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (lodos) yönlerden Perşembe günü Marmara ve Ege Bölgesinde, Cuma günü ise İç Anadolu ve Batı Akdeniz’de kuvvetli esmesi bekleniyor.

Yağışlı sistemin Cuma günü Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’de yağışlara sebep olduktan daha sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Yeni yağışlı sistemle ilgili Çarşamba ve Perşembe günleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü kadar yapılacak uyarıların vatandaşlarımız ve yetkililer tarafından özenle peşine düşüp takip edilmesi yük talep etmektedir.