Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

İstanbul’da yağmur yağdı trafik kilitlendi! Son günlerin rekorunu kırdı

İstanbul’da etkisini tüm gün sürdüren yağmur sebebiyle trafik yoğunluğu yaşandı. İBB trafik aşırılık haritasına göre saat 17.00 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 58’e ulaşarak son günlerin rekorunu kırdı.

Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 2 gündür süren uyarılarının gerisinde İstanbul’da yağmurlu hava sabahtan saatlerinde başladı. Kötü hava koşulları gün boyunca devam etti. zaman zaman şiddetini arttıran sağanak yağmur karşısında vatandaşların zor anlar yaşadığı görüldü.

Akşam saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğuna kalmak istemeyen İstanbullular bugün erkenden yollar düştü. Beklenen dolu yağışı nedeni ile özel araç kullanımı önceki günlere kadar azalsa da ana yollarda büyük yoğunluklar oluştu.

Son günlerin rekorunu kırdı
Yoğunluk her iki yakada da özellikle TEM ve D-100 Karayolunda etkisini gösterdi. Trafik bazı bölgelerde durma noktasına gelirken, İBB trafik aşırılık haritasına tarafından saat 17.00 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 58’e ulaşarak son günlerin rekorunu kırdı. Trafik yoğunluğunun mesai bitiminde daha da artması bekleniyor.