Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

İstanbul’da görev yapan genç beyin cerrahı hayatını kaybetti

İSTANBUL Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan Beyin ve Asap Cerrahisi Uzmanı Dr. Ahmet Akbaş, Bakırköy’deki evinde hayatını kaybetti.

Abone ol

31 yaşındaki Ahmet Akbaş, önceki gün akşam saatlerinde atama yaptığı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinden çıkarak Bakırköy’deki evine gitti. Doktor eşi Emel Aktaş ve kızıyla bir vakit süre geçiren Ahmet Akbaş, bezginlik olduğunu belirterek uyacağını söyledi. Emel Aktaş, eşini sabah uyandırmak istedi. Ama eşinin hayatını kaybettiğini belirledi.

Aktaş’ın cenazesi otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Ahmet Akbaş’ın cenazesi yakınları kadar Adli Tıp Kurumu morgundan alınarak defnedilmek üzere Trabzon’a götürüldü.

öte yandan; Beyin ve Asap Cerrahisi Uzmanı Dr. Ahmet Akbaş’ın takriben bir ay önce yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı ve bundan dolayı da evinde 14 gün karantinada kaldığı öğrenildi. 

“Genç ve başarılı bir doktordu”

Hayatını kaybeden Ahmet Akbaş’ın yakını Mehmet Seyit Türker, “Pırlanta gibi çocuktu. Bir Anda kaybettik. Kovid-19’muydu bilemiyoruz. Otopsi sonucunda belli olacak. Genç ve başarılı bir beyin cerrahisi uzmanıydı. Cenazesi Trabzon’a gidecek. Görevdeydi. Mesai çıkışı evinde kalp krizinden hayatını kaybetti” dedi.