Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

İstanbul’da barışma teklifini reddeden kadını iple boğarak öldürdü

İSTANBUL’da bayan cinayetinin adresi Çatalca oldu. Birlikte yaşadığı kadını zorla arabaya bindiren cani, uzlaşma teklifi reddedilince kadını iple boğarak öldürdü.

Abone ol

Edinilen bilgiye takriben, mahallede yaşayan Fikret Ç., dini nikahlı eşi Gül Gülsüm (28) ile bir süre önce sık sık tartışmaya başladı. Kocasının daha sonra sıkça kendisine zorlama uyguladığı öğrenilen genç bayan, eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı. Eşi ile 7 Ekim günü mahallede karşılaşan gözü dönmüş adam, uzlaşma niyetiyle eşini zor kullanarak otomobile bindirerek, anlamsız bir araziye götürdü. Burada yaşanan tartışmanın arkasından Fikret Ç., eşinin barış tekliflerini kabul etmemesi üzerine yanında getirdiği iple kadını boğarak öldürdü. sonradan ise metruk bir binaya götürerek eşinin cesedini buraya attı.

Olayın ardından hiçbir şey olmamış gibi yaşadığı evine dışarı giden Fikret Ç., evde bir gün sonra hap içerek intihar teşebbüsünde bulundu. Evde bulunan yakınlarının ayrım etmesiyle hastaneye kaldırılan kişi, tedavisinin ardından durumundan şüphelenen polis kadar çapraz sorguya alındı.

Yapılan sorguda katil zanlısı cinayeti bütün detayları ile anlattı. Eşini önce manâsız arazide öldürdüğünü sonra ise metruk binaya attığını söyledi. Zanlının betimleme etmesi ile olay yerine giden polis ekipleri genç kadının cesedi ile karşılaştı. Ceset olay uygun yapılan incelemelerin ardındaki Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Fikret Ç. ise polis merkezinde verdiği ifadesinde Gül Gülsüm’ü kıskançlık krizine girerek öldürdüğünü söyledi. Zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.