Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

İrlanda büyükelçisi Sonya McGuinness isot yedi ağzı yandı dakikalarca su içti

İRLANDA’nın Ankara Büyükelçisi Sonya McGuinness, Suriyeli sığınmacılar için kurulan aşevinde yapılan pilava tuzlu kattı, ikram edilen isottan yedi. Ağzı yanan McGuinness, dakikalarca su içti.

Abone ol

Haliliye Belediyesi kadar Suriyeli sığınmacılar için kurulan aşevinin bir takvim giderlerini, İrlanda’nın karşılayacağı açıklandı. Beraberindeki heyetle ilçeye gelen İrlanda’nın Ankara Büyükelçisi Sonya McGuinness, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Suriyeli sığınmacılara yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

Büyükelçi Sonya McGuinness, toplantının ardındaki salona getirilen isotun tadına baktı. İsotun fazla hoş olduğunu söyleyen McGuinness, ağzının acısını dinmek için dakikalarca su içti.  Aşevini de dolaşan Büyükelçi ve beraberindekiler, yapılan pilava tuzlu atıp, karıştırdıktan sonradan gereklilik sahiplerinin evine gönderilmek üzere hazırlanan sefer taslarına da yemekleri doldurdu.