Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Huawei, yeni amiral gemisi telefonu Mate 40 Serisi’ni tanıttı! İşte özellikleri ve fiyatı

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, ürün yelpazesini en yeni amiral gemisi akıllı telefonları olan gelişmiş Huawei Mate 40 Serisi ile güçlendirdi.

Şirket açıklamasına göre, Huawei Mate 40 Pro ve Huawei Mate 40 Pro+, dünyanın birincil ve tek 5 nanometre entegre 5G çip setini, Ultra Vision Cine Kamera sistemi ve ikonik Uzay Halkası tasarımının yanı sıra daha akıllı, daha itinalı bir dijital deneyimi bünyesinde barındırıyor.

Açıklamada görüşlerine yer bahşedilen Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Üstteki Yöneticisi Richard Yu (CEO), “Huawei Mate Serisi, her sene en heyecan verici teknolojiyi tek bir çarpıcı pakette bir araya getiriyor. Mate Serisi DNA’sını tanımlayan şey budur ve hepsi de inovasyona olan bağlılığımızla mümkün olmuştur. Bu güya görünmeyen zamanlarda, tüketicilerin yaşamları üzerinde olumlu ve manalı bir etki karşılayan reformcu teknolojiyle daha iyi bir gelecek yaratmaya kararlıyız. Gelecekte, kusursuz yapay akıl hayat deneyimini dünyanın her yerinden tüketicilere sunmak için iş ortaklarımızla yakın çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Mate 40 Serisi’nin fütüristik Space Ring tasarımı

Huawei Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+’ın 88 derece Horizon Display Ekran tasarımı, kompakt bir pakette akıcı bir ekran oluştururken, sahip olduğu ipeksi eğri kullanıcıya ergonomi sağlıyor. Ürünler hem, IP68 toza ve suya dayanıklılık, ayrıca sanal keza de maddi ses kontrolü seçenekleri ve hatalı dokunmayı önleyen gelişmiş algoritmaları da sunuyor.

Huawei Mate 40 Pro ve HUAWEI Mate 40 Pro+ akıllı telefonları, 3D Face Unlock, ultra geniş açılı bir selfie kamerası ve son derece alıngan bir hareket sensörü ile teknolojiyle batmış daha ufak bir ön kamera ile birlikte geliyor.

Huawei Mate 40 Serisi, ikonik dairesel ve simetrik tasarımının bir evrimi olan Uzay Halkası Tasarımı’nı benimsiyor. Huawei Mate 40 ve Huawei Mate 40 Pro, siyah ve beyaz renklerinin yanı sıra renk değişim efektine sahip bir gizemli gümüş renkte de sunuluyor. Ayrıca, günebakan sarısı ve zeytin yeşili olmak üzere iki vegan cilt çeşidi de bulunuyor. Huawei Mate 40 Pro+, seramik beyazı ve seramik siyahı renklerde sunulan bir nano teknoloji seramik arka panele sahip bulunuyor.

Gelişmiş mobil kamera sistemi

5G için tam donanımlı ve yoğun hesaplamalar ile çoklu atama işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilen Kirin 9000, mevcut en gelişmiş 5nm 5G çipseti olarak öne çıkıyor. Bugüne kadarki en yoğun ve en tam özellikli 5G SoC olan Kirin 9000, 15,3 milyardan artı transistöre sahip. Üstteki seviye baskı verimliliği için 3 bambaşka seviyede tasarlanan kuvvetli işlemci, 3.13 GHz hızlara kadar ulaşabiliyor.

Huawei Mate 40 Serisi, Huawei SuperCharge’ın en seri versiyonunu destekleyen, 5G’nin taleplerine üçgenin taban olmayan kenarı uydurmak için gerekli olan pil teknolojisiyle de donatıldı.

Huawei Mate 40 Serisi’ndeki kamera sistemi, mümkün olan en iyi kamera çözümünü temin etmek için Leica ile birlikte tasarlandı ve ultra geniş açılı lens, güçlü yüksek çözünürlüklü asıl kamera, güzel telefoto kamera ve daha fazlasını sunuyor. Dual Cine Kamera ve Dual Ultra Geniş Kamera ile kullanıcılar, keza ön ayrıca de arkaya bakan kameradan geniş açısal videolar ve görüntüler yakalayabiliyor.

Huawei Mate 40 Pro ve Huawei Mate 40 Pro+ üzerindeki Ultra Vision Selfie Kamerası, 4K çekim desteği ile yakın ve kişiselden ultra geniş görüntüye dek mevcut üç manzara alanından birinde çekim yapma seçeneğiyle vlog çekimleri ve selfieleri ile öne çıkıyor. Vlog çekimleri, ağır çekim özçekimi, kullanıcıların seri tempolu hareketlerini kaydederken, efektler eklemelerine izin vererek ön kameraya daha da pozitif fazla yönlülük katıyor.

Yepyeni bir kullanıcı deneyimi

Huawei Mate 40 Pro ve Huawei Mate 40 Pro+, cihazların ayrıntılarıyla eller hür kontrolünü sağlayan Smart Gesture Control dahil edinmek üzere yeni kullanıcı odaklı özelliklerle tüketicilerin akıllı telefonları hayatlarına entegre etme yöntemlerinde devrim yaratmaya hazırlanıyor. Cihazı kaldırmak için eli cihazın üzerine getirmek veya sola, sağa, yukarı ve aşağıda kaydırmalarla telefonda ziyarete gitmek yeterli. Ayrıca, Air Tap adı bahşedilen bir hareketle de çağrı cevaplamak olası oluyor.

EMUI 11 işletim sistemi, Huawei cihaz kullanıcılarını korumak için her zaman kapsamlı güvenlik çözümlerine sahip oldu. Trusted Execution Environment işletim sistemi, ticarileştirilmiş emniyet mikro çekirdeği için en yüksek sertifika seviyesi olan CC EAL5+ sertifikasına sahip.

EMUI 11 ayrıca, yeni mahremiyet özellikleriyle birlikte geliyor. Kullanıcılar, görüntüleri aktarırken konum, vakit ve aygıt ayrıntıları gibi alıngan kişisel verileri gönderilmeden önce dosyadan zahmetsizce temizleyebiliyor. Anekdot Kilidi, içeriği bir PIN ya da biyometri verisi ile teminat altına alarak bireysel notların daima bireysel kalmasını sağlıyor.