Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Hayvanları Koruma Günü yazıları resimli 4 Ekim mesajları

Her yıl ekim ayında kutlanan Dünya Havyanları Koruma Günü’nde hayvan haklarına uyarı sürüklemek için farklı alanlara yönlendirilmiş faaliyetler yapılıyor. Hayvanların fiziksel kazanç ve eğlence için kullanılmasına tepki için doğan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ile ilgili mesajları ve sözler haberimizde.

Abone ol

Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü… Dünya üstünde kutlanan ve farkındalık yaratmak için birçok faaliyetin yapıldığı 4 Ekim’de gaye hayvan haklarına dikkat sürüklemek ve hayvanların fiziksel gelir ve davet aracı olarak görülmesini önlemek. Bu güne özel en hoş 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Koruma günü mesajları haberimizde…

Hayvan dostları ilk kez İngiltere’de 1822 yılında; hayvanları korumak, insanların hayvanlara iyi davranmalarını, daha iyi koşullarda beslenme ve korunmalarını karşılamak amacıyla Hayvanları Koruma Birliği’ni kurdular. Ülkemizde Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında kuruldu.

Hayvanları Koruma Günü Tarihçesi 
Dünya Hayvanları Günü, sinolog Heinrich Zimmermann tarafından başlatıldı. 24 Mart 1925’te Almanya’nın Berlin kentindeki Spor Sarayında birincil Dünya Hayvanları Günü’nü düzenledi. Bu ilk etkinliğe 5.000’den artı kişi katıldı. Faaliyet ilk olarak 1929’da 4 Ekim’e taşındı. Ilk Olarak sadece Almanya, Avusturya, İsviçre ve Çekoslovakya’da kabul fark etti. Zimmermann her yıl Dünya Hayvan Gününün tanıtımı için yorulmadan çalıştı. Son olarak, Mayıs 1931’de İtalya’nın Floransa kentinde düzenlenen Milletlerarası Hayvanları Koruma Kongresi’nin bir kongresinde, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü evrensel bir gün yapma önerisi oybirliğiyle kabul edildi.

Hayvanları Koruma Günü mesajları: Bugün yok, her gün onlara sahip çıkalım! 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.

Bize itimat olan hayvan dostlarımız için kapımızın önüne bir kap yemek ve su koymayı unutmayalım.4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.

Hayvanların doğal yaşam alanlarını yakarak, yıkarak yada kirleterek bozmadığımız, yapay müdahalelerle doğal dengeyi bozmadığımız, bütün canlılarla düzen içinde yaşadığımız bir dünya hayaliyle 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.

Seçim ve seçim şansı olmayan patili dostlarımıza yalnız bir gün yok her gün benzer özeni gösterelim, can dostlarımıza sahip çıkalım. 4 Ekim Cadde Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Karşılıksız sevgileriyle her anımızda yanımızda olan ufak dostlarımıza daima sevgiyle yaklaşalım. 4 Ekim hayvanları koruma günü kutlu olsun.

Hayvanların yaşam hakkını ve yaşam alanlarını gözetmek bizim elimizde. Bugün değil her gün onlara sahip çıkalım ! 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.

Sevgi En Büyük Koruyucudur.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.