Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Hatay’da hastaneye gitmek istemeyip eşi ve çocuklarını rehin aldı

HATAY’da Ayhan H. (35), baskı anlat yaşattı. Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen şahıs, kendisini hastaneye götürmek isteyen ailesini evden çıkartmayıp rehin aldı. Özel harekat polisi itfaiye merdiveniyle içeri girerek duruma müdahale etti.

Abone ol

Antakya’ya alt Atatürk Caddesi’ndeki bir apartmanın 3’üncü katında oturan ve psikolojik sorunları olduğu öne sürülen Ayhan H.’yi ailesi hastaneye götürmek istedi. Buna karşı çıkan Ayhan H., eşi ve çocuklarının evden çıkmasına izin vermedi. Ayhan H.’nin ailesini rehin aldığını ayrım eden yakınları durumu polise bildirdi.

İhbar üstüne durum yerine fazla sayıda polis, afiyet ve itfaiye ekibi sevk edildi. Polis ekiplerince Ayhan H.’yi razı etmek için egzersiz başlatıldı. Ayhan H. ikna çabalarına negatif yanıt verince, bölgeye özel harekat polisleri sevk edildi. 

Özel harekat polisleri, itfaiye merdiveniyle evin balkonuna çıktı. Tüm çabalara rağmen ikna edilemeyen Ayhan H.’nin yaralanarak etkisiz ayla getirildiği öğrenildi. Sağlık Durumu görevlilerince durum yerinde ilk müdahalesi yapılan Ayhan H., hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.