Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Hakan Çalhanoğlu’ndan ‘Galatasaray’ açıklaması: Bir gün buluşacağız

İtalya Serie A takımlarından Milan’ın forması giyen ulusal futbolcu Hakan Çalhanoğlu, bir gün Galatasaray ile yollarının kesişeceğini söyledi.

Pandemi sonrası gösterdiği performansla övgüleri toplayan A Ulusal futbolcu Hakan Çalhanoğlu, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu. Pandemi periyodunda çok güzel bir hazırlık evresinden geçtiğini belirten 26 yaşındaki oyuncu, yükselen formunu şu halde kıymetlendirdi:

“Ben yalnızca sakatlandığım vakit 2-3 hafta oynamadım. Hiçbir vakit yedek kalmadım.Kendime güveniyorum. Daha yeni başlıyorum. 26 yaşındayım ve deneyim kazandım. Kendimi çok yeterli hissediyorum. Bütün çalıştığım hocalar beni daima oynattı. Maldini ya da Gattuso futboldan anlamıyor mu? Herkes bana güveniyor, kalitemi biliyor. Önüme bakıyorum ve çok da başarılıyım.”

Haziran 2021’de mukavelesi sona erecek olan Çalhanoğlu, “Milan ile kontrat konusunda görüşmeler oldu lakin bilgi veremem. Ben futboluma odaklanıyorum, top menajerimde” sözlerini kullandı.

Bir evvelki teknik yöneticisi Gennaro Gattuso ile şimdiki hocası Setafo Pioli’yi kıyaslayan deneyimli isim, “Gattuso ile topu kaybedince geri çekiliyorduk, Pioli ile daha agresifiz. Bu ön plana çıkmamı sağladı. Stefano Pioli bana, ‘Sen özgürsün, oyunu sen kuracaksın’ diyor” dedi.

“Bir gün buluşacağız”

Daha önce Galatasaray taraftarı olduğunu belirten Hakan Çalhanoğlu, bir gün sarı kırmızılı taraftarlarla bir ortaya gelip gelemeyeceği sorulduğunda “Bir gün buluşacağız” karşılığını verdi.

A Ulusal Grup’taki maksatları sorulduğunda ise Hakan’ın yanıtı şu oldu:

“A Ulusal Grup’ta da Milan’daki üzere tesirli olmak istiyorum, bana orada Milan’daki sorumluluğun verilmesi gerekiyor.”