Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Gram altın 460 lira düzeyinde

Dün, dolar kurundaki artışa karşılık altının ons fiyatındaki düşüşle yatay bir seyir izleyen gram altın, günü evvelki kapanışın çabucak altında 457,8 liradan tamamladı.

Gram altın, yeni güne paha yararıyla başlamasının akabinde saat 10.50 prestijiyle evvelki kapanışın yüzde 0,4 üzerinde 459,7 lira düzeyinden süreç görüyor. Tıpkı dakikalarda çeyrek altın 753 lira, Cumhuriyet altını da 3.080 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu dakikalarda evvelki kapanışa nazaran yüzde 0,2 artışla 1.933 dolar düzeyinde bulunuyor.

Analistler, ABD ile Çin ortasındaki tansiyon ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının tedavisine ait haber akışının altının ons fiyatı üzerinde tesirli olmaya devam edeceğini söyledi.

Bugün Almanya’da Ifo endeksleri ile ABD’de konut satışları, tüketici itimat endeksi ve Richmond Fed imalat sanayi endeksi datalarının takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.920 doların takviye, 1.950 dolar düzeyinin direnç olarak öne çıktığını kaydetti.