Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Emet’te cadde ve sokaklarda gezerek sigara içmek yasaklandı

Emet İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kaymakam Hasan Çiçek başkanlığında toplandı. Komite, son günlerde gelişen koronavirüs vakalarının ardındaki Eseler köyünde karantina uygulanmasına karar verdi. Takriben 200 nüfusu olan Eseler köyü 14 günlüğüne karantinaya alınarak jandarma ekiplerince antre-çıkışlara kapatıldı. Köy sakinlerinin bütün ihtiyaçlarının Emet Kaymakamlığı koordinesindeki Vefa Sosyal Takviye Grupları’nca karşılanacağı öğrenildi.

GEZEREK SİGARA İÇİLMESİNE YASAK GELDİ

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu ayrıca koronavirüsün bulaşımını engellemek amacıyla bir dizi tedbirler alındığını açıkladı. Kararda, 65 yaş ve üstü vatandaşların Hükümet caddesi, Kaynarca Caddesi, Gezne Caddesi, Kasap Pınarı, Ali Uçar Sokak, Yukarı Pazar Yeri, Minik Çarşı Sokak, Çarşı Camii civarı, Porsuk Ahmet Caddesi ve Balık Pazarı güzergahlarında 12.00 ile 19.00 saatleri aralarında dolaşmaları kısıtlandı. Belirtilmiş cadde ve sokaklarda vatandaşların gezerek sigara içmeleri de yasaklandı.

Yedi Gündem

Abone Ol