Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Dünya Kız Çocukları Günü nedir ne zaman resimli mesajları

Kız çocuklarının cinsiyetleri yüzünden maruz kaldığı eşitsizliğe uyarı çekmek ve farkındalık yaratmak için kutlanan Dünya Kız Çocuları Günü nedir, ne zaman kutlanır araştırması başladı. Bugün yani 11 Ekim pazar günü Dünya Kız Çocukları Günü kutlanıyor. Bu güne özel Dünya Kız Çocukları Günü mesajı haberimizde.

Abone ol

Dünya Kız Çocukları Günü sözleri yoğun ilgi görüyor. Manâlı gün ve haftalar her yıl benzer tarihlerde kutlanıyor. 2012 yılında kutlanmaya başlanan Dünya Kız Çocukları Günü 11 Ekim tarihine eşit geliyor. İşte bu önemli günde paylaşımda bulunabileceğiniz Dünya Kız Çocukları Günü ile ilgili sözler

Dünya Kız Çocukları Günü ne zaman, nedir:

Birleşmiş Milletler’in öncülüğünde, kız çocuklarının cinsiyetlerinden dolayı maruz kaldığı eşitsizlik konusundaki farkındalığın artırılması nedeniyle Dünya Kız Çocukları Günü 11 Ekim’de kutlanıyor. Bu önemli gün 2012 yılında kutlanmaya başlandı.

Dünya Kız Çocukları Günü sözleri: Bugün Dünya Kız Çocukları Günü… Kızlarımızı okutacağız, bu topraklara yardımcı birer bireyler haline getireceğiz.

Onlar bu dünyanın en hoş nimetleri… Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun. Geleceğimizin teminatı evlatlarımızı seviyor, önemsiyoruz.

Bana dünyayı kucakla deseler, ben gider kızıma sarılırım.. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun

Bir kız çocuğu eğitilirse, bir anne yetişir. Bir anne okursa, bütün insanlık aydınlanır. Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun