Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Diyanet’ten açıklama geldi: Hukuki süreç başlatıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan yazılmış açıklamada, bir sosyal ağ hesabının paylaştığı yalan ve aldatıcı içeriklerle dini değerler ve Başkanlığın amaç alındığına uyarı çekildi.

Yalan ve iftiradan ibaret bu paylaşımların dikkate alınmaması uyarısında bulunularak, “Dini değerlerimizi sürekli aşağılayan, toplumsal saygınlığı olan kişilere hakaret eden, mütemadiyen Başkanlık ve Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’ı gaye bölge, küfür, hakaret ve korkutma içeren, yalan ve aldatıcı paylaşımlar yapan, ahlaktan mahrum, karanlık bir sosyal medya hesabının Sayın Başkanımıza atfen paylaştığı, ‘Fakirler cennette, şehit mertebesine yakın yedi kat yüksekte olacaklar. Belki de biz onları kıskanacağız’ ifadesi de tamamen yalan ve iftiradan ibarettir. Maalesef arasında sanatçı, gazeteci ve siyasetçilerin de bulunduğu birçok kişinin akla ve mantığa sığmayan bu içeriklerin doğruluğunu araştırmadan paylaşarak yalan ve iftiranın yayılmasına ve kamuoyunu hatalı yönlendirerek Başkanlığımız ve Başkanımıza karşı bir linç kampanyasının başlatılmasına sebep olduğuna üzülerek şahit olmaktayız. İletişim teknolojilerinin bu dek geliştiği çağımızda, irtibat ahlakının bu denli yitirilmesi geleceğimiz adına kaygı vericidir. Söz konusu hesabın paylaştığı iftira ve hakaretlerle ilgili hukuki süreç başlatılmıştır” denildi.

5f68a39c0f254435d8b90556.jpg5f68a39c0f254435d8b90558.jpg