Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Diyanet’e 5 bin personel alınacak! İşte başvuru şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca sözlü sınav sonucuna göre 3 bin 500 imam-hatip, 1500 Kur’an kursu öğreticisi ve 100 müezzin-kayyım alınacak.

Abone ol

Diyanet’in Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, başvuruda bulunacakların 2018 yılı KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124, ön lisans mezunları için KPSSP123, ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden asgari 50 puan almış olmaları gerekiyor.

Şartlar ve başvuru

Kur’an kursu öğreticiliği için sadece bayan adaylar uygulama yapabilecek. Şartları içeren adaylar, 12-27 Ekim’de ‘sinav.diyanet.gov.tr’ internet adresi üzerinden doldurdukları uygulama formlarını onaylatmak için istenen diğer belgelerle herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne kanımca müracaat edecek.

Kontenjan sayısının 3 katı aday sözlü sınava çağrılacak

Başvuruların kontenjan grubuna ayrılan sayıdan artı olduğu takdirde KPSS puanı en yüksek olan adaydan açmak üzere bildiri edilen kontenjan sayısının 3 katı namzet sözlü sınava çağrılacak.

Sınav tarihi, başvuruların alınması ve sınav için zorunlu hazırlıkların tamamlanmasının peşinde Başkanlık internet sitesinden duyurulacak.