Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Dışişleri Bakanlığı’ndan İsrail’e sert tepki! Savunmaya devam edeceğiz

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in ek illegal mesken yapı planları hakkında yazılmış tanımlama yaptı.

Abone ol

 Bakanlığın açıklamasında, “İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Batı Şeria’da ek illegal ikâmetgâh yerlerine onay verdiğine ilişkin haberler bu ülkenin uluslararası hukuku ve Birleşik Milletler kararlarını hiçe sayan işgalci anlayışının yeni bir kanıtıdır. Bu gelişme, İsrail’in ilhak planlarından vazgeçmediğini ve son dönemde bir takım ülkelerin İsrail’le normalleşme anlaşması imza atmak suretiyle bu planların uygulanmasını engelledikleri yönündeki iddialarının da aldatmacadan ibaret olduğunu açıkça göstermektedir” denildi.

Açıklamada, “İsrail’in bu gayrimeşru adımlarını tanımadığımızı bir defa daha vurguluyor ve bütün milletlerarası toplumu Filistin halkının haklarının ve özgürlük ülküsünün aşındırılması çabaları karşı direnç göstermeye çağırıyoruz. Filistin topraklarının Filistin halkının olduğunu hiçbir süre unutturmayacağız. Filistinli kardeşlerimizin yanına olmaya, Filistin davasını savunmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.