Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Deri rengine nazaran kapatıcı nasıl seçilir?

Profesyonel bir makyaj görünümü elde etmek için birinci adım yanlışsız göz kapatıcısı uygulamaktır. Aydınlık ve meselesiz gözaltları daha dinç, sağlıklı bir görünüm kazandırır. Günlük makyajınızda ya da özel günler için uyguladığınız makyajların kusursuz görünmesini sağlamak için cilt rengine uygun kapatıcıyı belirlemek gerekir. Pekala cilt rengine nazaran kapatıcı nasıl seçilir? Ülkü kapatıcı rengi nasıl olmalıdır? İşte yanıtları…

Gözaltındaki koyu halkalar birçok bayanın en büyük problemlerinden biridir. Bu problemden şikayetçi olanlar somon tonlarına yakın tonları seçerek mor halkaların görünümlerini güzelleştirebilir. Bu sayede gözaltınıza sürdüğünüzde oluşan grileşmeyi ortadan kaldırabilir bir yandan da gözaltındaki morlukların makûs görünümlerini yok edebilirsiniz.

Foto: shutterstock

DAHA AYDINLIK BİR GÖZ ETRAFI İÇİN

Doğal bir görünüm istiyorsanız, gözaltı kapatıcınızın deri renginize uyması gerekir. Şayet göz etrafınız yorgun ve karanlık görünüyorsa cilt renginizden 1-2 ton daha açık tonlardaki kapatıcı ile göz etrafınızın daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz ama kapatıcı seçimi yaparken göz etrafınızı aydınlatmak için çok fazla açık tonlardaki kapatıcılardan kaçınılması gerekir. Aksi takdirde gözaltınızda besbelli bir beyazlık oluşur ve bu da hem göze beğenilen gelmez hem de daha yorgun bir söz verir. Ayrıyeten kapatıcının rengi kadar formu da epey kıymetlidir. cilt tipiniz şayet yağlı ise pudra formundaki kapatıcıları, kuru bir cilde sahipseniz likit, kolay sürülebilen kapatıcıları tercih edebilirsiniz. Kapatıcınızı parmağınızla ya da bir sünger yardımı ile sürdükten sonra güzelce dağıtmanız gerekir.

Kapatıcı satın alırken dikkat etmeniz gereken başka bir ipucu ise, eseri bileğinize sürerek damarlarınızı gizleyip gizlemediğini denetim etmektir. Şayet damarlarınız gizleniyorsa gözaltınızda da kusursuz görünebilir.