Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Denizli’de olta meraklısı şaşırttı: 37 kilogram kapasiteli misina ile 260 kilo orkinos yakaladı

DENİZLİ’de sportif balık avcılığına merak salan Alptuğ Önal, takriben 2 saat mücadelenin arkasında 260 kiloluk orkinosu tekneye çekmeyi başardı. Olayda şaşırma yaratan ise bunu 37 kilogram kaldırabilecek güçteki misina ile başarmasıydı. Yakalanan balık Önal göre Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlandı.

Abone ol

Denizli’de yaşayan iş insanı Alptuğ Önal, her yıl katıldığı sportif balık avcılığında bu sene rekor seviyeye yaklaştı. 37 kilogramı kaldırabilecek güçteki misina ile yarışmada tepe bildiren iş insanı, oltaya gelen 260 kilogramlık orkinos ile takriben 2 saat uğraş etti. Balığın pes etmesiyle tekneye çekilen mavi yüzgeç orkinos türündeki balık tartıldığında 260 kilo 800 gram ağırlığına sahip olduğu anlaşıldı.

İlk kere bu büyüklükte balık yakalayan ve bunu Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışlayan Alptuğ Önal, “Türkiye’deki bir sportif balık avcılığında yakaladığımız 260 kilo 800 gramlık bir mavi yüzgeç orkinos balık yakaladık. Rekor kayıtlarına geçecek kadar büyük bir balıktı. Bu balığı Amerika federasyonu göre da tescil altına aldırdık. Yakaladığımız balığı çocuk esirgeme yurdundaki arkadaşlarımız ve kardeşlerimizle paylaşmak için onlara armağan ettik. Şimdiden afiyetler olsun” dedi.

Sportif balık avcılarının görevinden ve amacından bahsetti:

Önal, “Sportif bir avcı olarak sürdürebilirlik açısından mevsimsel ve boy limitlerine emrindeki olarak mavi yüzgeç orkinos avcılığını yapıp limit altı ya da manevi anlamdaki limit altındaki balıkları işaretleyip salmak ve bunları sürdürebilirliğini karşılamak bizim birinci görevimiz. Bu şekilde yaptığımız avcılıkta eşimizle dostumuzla paylaşmak için olan kısmını alıp geri kalan kısmını geri salmak bizim bu spordaki en mutlu eden kısmı” ifadelerini kullandı.