Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Danilo Şef’in restoranı var mı nerede?

Masterchef’in en sempatik jürisi Danilo Zanna’nın hayatı ve Türk eşi Tuğçe Altınbilek sık sık ekran başındakiler göre merak ediliyor. Peki 38 yaşındaki Danilo Şef’in restoranı var mı, Danilo Zanna’nın restoranı nerede?

Abone ol

İtalyan Şef Danino Zanna, Masterchef’in en cana yakın isimlerinden biri. 3 sezondur Masterchef’te jürilik yapan İtalyan şef Danilo Zanna, Gupse Özay’ın Görümce filmdende ve Elin Oğlu yarışmasında doruk göstermiş ve Türk halkının sempatisini kazanmıştı. Seyahat amacıyla geldiği Türkiye’de aşkı bulan ve 2012 yılında Tuğçe Demirbilek ile tanışan Danino Şef’in üstelik oğlu var. 

Her fırsatta Türkiye aşığı olduğunu söyleyen ve Türkiye bana hem aş keza de benzeyen verdi diyen İtalyan Şef Danilo Zanna, 15 Nisan 1982 tarihinde dünyaya geldi. Üç kardeşten en küçüğü olan Danilo Zanna, aile restoranlarında çalışarak şeflik kariyerine başladı. İtalyda’da Gastronomi okudu.

Danilo Zanna’nın az önce bir restoranı yok, fakat yakın zamanda bir restoran açacağı konuşuluyor
Seyahat amaçlı geldiği Türkiye’de aşkı bulunca burada kalmaya karar verdi. Değişik TV programlarında şeflik yapmaya başladı. İstanbul Culinary Enstitute’de İtalyan yemekleri workshopları hazırladı ve gastronomi öğrencilerine danışmalık yaptı. 

Derya’nın Dünyası, İtalyan İşi, Elin Oğlu, Aşk Zamanı, İyi Akıl, Görümce, Lezzetin Şarkısı, Lezzet Akademisi gibi projelerin içerisinde yer aldı. “Bir İtalyan, bir Hollandalı… 20 kent, 20 ayrı AB projesi” sloganıyla yola çıkan Avrupa’dan Anadolu’ya Lezzetler programında Wilco van Herpen ile birlikte Türkiye’nin ayrı illerini gezdi.

Tuğçe Demirbilek ile 2012 yılında düğün masasına oturdu. Çiftin 2013 doğumlu Zeno Tibet adında bir oğlu var. 2019 yılından itibaren MasterChef Türkiye’nin jüri üyeliğini üstlenen Danilo Zanna, oğlu ve eşiyle çekildiği fotoğrafları sık sık sosyal medyadan paylaşıyor. 

Danilo Zanna eşi kimdir: Danilo Zanna Tuğçe Demirbilek ile 2012 yılında evlenmiştir. Danilo Zanna, bir çocuk babasıdır. Zanna, verdiği bir röportajda eşi ile tanışma hikayesini şöyle anlatmıştı:

“Bir gün benim bir Türk arkadaşım beni Türkiye’ye gösteri etti. Buraya geldiğimde biriyle tanıştım ve aşık oldum. Bugün kendisi eşim. Evlendikten sonra burada yaşamaya karar verdik. Fiilen ben Şangay’a gitmek istiyordum ama bunları düşünürken eşim bana gebe olduğunu söyledi ve Çin’in yemeklerine ve yaşam tarzına ahenk sağlayamayacağını söyledi. İstanbul’da yaşamaya devam ettik”