Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Covid hastasının otomobiline de izolasyon

Karaman’da yeni herif corona virüs (Covid-19) tedbirleri dahilinde evlerinde izolasyon altına alınanların, üzerlerine tescilli olan araçlarını kullanmaları ve başkaları tarafından kullanılması yasaklandı.

Valilikten yapılan açıklamaya tarafından, Vali Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 tedbirleri dahilinde bir takım kararlar aldı.

Toplantıda, evlerinde yalıtım altına alınan kişilerin, bu süreçte üzerlerine kayıtlı olan araçlarını kullanması ve izolasyonda olmayan benzeyen ve çocuğundan başka biri göre da kullanılmasının yasaklanmasına karar verildi.

İZOLASYON SÜRESİNCE YEDİEMİNE

Yasağa uyulmadığının tespit edilmesi halinde, vasıta yalıtım boyunca yediemin parkına çekilecek, araç sahipleri hakkında izolasyon tedbirlerine uymadıkları için yönetimsel ve adli operasyon yapılacak.

İzolasyon altına alınan kişilerin vasıta bilgileri, filyasyon ekiplerince alınarak, yalıtım boyunca araçlarını kullanmayacaklarına ve kullandırtmayacaklarına dair taahhütname alınacak.

PAZAR ESNAFINA HES KODU ŞARTI

Ayrıca mahalle pazarlarında, plastik ya da metal gibi dayanıklı malzemeden üretilmiş A4 kağıt ölçülerinde tanıtım levhası, müşterilerin ve İl Salgın Yoklama Merkezi ekiplerinin görebileceği şekilde pazar tezgahlarına konulacak.

Pazarcı esnafı ve o tezgahtaki bütün çalışanların HES kodları veya bu HES kodu ile oluşturulan kare kodları, müşterilerin görebileceği şekilde asılacak.

Pazar yerlerinde her bir satış yeri arasında en düşük 2 metre mesafe olacak şekilde düzenleme yapılacak.

Yedi Gündem

Abone Ol