Muhabir24 Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri Muhabir24.com da'da.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ‘Saraçoğlu Yenileme Projesi’nin detaylarını paylaştı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal ağ hesabından ‘Saraçoğlu Yenileme Projesi’nin fotoğraflarını ve projeye ilişkin detayları paylaştı.

Abone ol

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Saraçoğlu Yenileme Projesinin detaylarını paylaştı. Projenin fotoğraflarını da paylaşan Kurum, şunları söyledi:

“Saraçoğlu Mahallesi’nde hayata geçireceğimiz, koruma, onarım ve yaşatma eksenli ‘’Saraçoğlu Yenileme Projemiz’’ ile Ankara’ya yemyeşil bir hayat alanı kazandıracağız. Özel bir kentsel tasarım anlayışıyla hareket edilerek hazırlanan ve yeşil alanlarıyla Ankara’ya nefes aldıracak projede kayıtlı yapıları ve mahallemizdeki yarım yüzyıllık 210 abide ağacın tamamını koruyacağız. Bu projede tek bir ağaç bile kesilmeyecek.

Depremsellik durumunu çözümleme eden statik raporlar hazırladığımız ve Kültür Varlıkları Kurulu’nun onayı ile hareket ettiğimiz projemiz semt kültürünün yaşatıldığı, yeşil yürüyüş yolları, çocuk parkı, ticari alanlarıyla 7 gün 24 saat canlı, yemyeşil bir yaşam merkezi olacak.

Saraçoğlu Mahallesi’nin benzersiz mimari yapısını ve tarihi kimliğinin koruyup, yeşil alanlarını arttırarak gelecek nesillere aktarma hedefiyle hayata geçireceğimiz ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında milletimize hediye edeceğimiz projemiz Ankara’mıza, ülkemize uğurlu olsun.”

1️⃣ Saraçoğlu Mahallesi’nde hayata geçireceğimiz, koruma, yenileme ve yaşatma eksenli ‘’Saraçoğlu Onarım Projemiz’’ ile Ankara’ya yemyeşil bir yaşam alanı kazandıracağız. pic.twitter.com/GuouCtUIsP

— Murat KURUM (@murat_kurum) October 7, 2020